Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Én aggódok ezért túlzottan...

Én aggódok ezért túlzottan vagy nem? Egyáltalán, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal,hogy végzős vagyok,idén érettségizek.Az emelt érettségim miatt egyre jobban aggódok.Az a legnagyobb problémám,hogy elvileg járok különórára,de már idén is többször maradtak el óráim és a nyáron se nagyon tudtam menni.Viszont ez tavaly is így volt,igaz akkor nem konkrétan az érettségi miatt jártam,de akkor is viszonylag gyakran maradtak el óráim.Egyre jobban tartok tőle hogy nem tudok majd jól érettségizni,mert talán nem lesz elég ennyi óra.Iskolai óráim vannak,de azokon az órákon semmi olyat nem tanulunk szinte,ami nekem új lenne,és amúgy sincs sok órám.Azért is tartok tőle hogy nem lesz elég órám,mert tavaly is viszonylag sok elmaradt,meg van mikor bepótoljuk,van hogy nem.Gondoltam rá hogy a biztonság kedvéért eljárok egy másik városba órákra,egy héten egyszer vagy skype-on is vehetnék órákat.Ezekbe anyukám beleegyezne,de apának nem nagyon tetszik,vagyis ő nem tartja ezt jó megoldásnak.

Én tanulok egyedül szinte minden nap,még,a lyukas óráimban is.De ez nem biztos hogy elég,meg hát (leht hogy kiderült a kategóriából de idegen nyelvről van szó) pont a beszéd meg a szóbeli feladatok amiket még lehet gyakorolnom kellene.Anyukám-mivel beszéli valamennyire a nyelvet- beszélget velem amikor mondom neki,meg valamennyire segít,de szerinte ez nem pótolja azt teljesen amit egy tanárral csinálok (anyukám már valamennyire elfelejtette a nyelvet,nem teljesen de egy emelt szintűhöz megint más szint kell)

Én meg azért kételkedek,mert tavaly is sok órám elmaradt és ha megint el fog annyi maradni,akkor nem biztos fogok haladni rendenesen.Alapból a szóbelire kellene sokat készülni,mivel van egy csomó tételem rá.És akkor még nem mondtam az írásbelit meg a magnót.De,nem tudom hogy én aggódom túl,vagy talán igazam lehet..

Persze nem biztos hogy nem lesz elég ennyi,de elképzelhető hogy megint sok órám el fog maradni.Meg,a másik problémám,hogy én szerettem volna kétszer is járni a héten,ezt a tanáromnak már tavaly is mondtam,akkor nem nagyon tudtam járni kétszer,most rajtam kívül van más tanítványa,meg sok munkája,ezért nem nagyon mondja hogy menjek kétszer,de pl. a másik tanítványa ha megy órára,nyilván aznap már én nem mehetek,hiába érnék rá.(Pedig ő nem érettségizik,ő más miatt jár,és nem is végzős)


2015. okt. 17. 12:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat,amiért hosszú lett,de ez engem egy ideje nagyon idegesít.Nem biztos,de talán pont ezen az egy tantárgyon múlik hogy felvesznek-e.Ez nem 100%,de benne van a pakliban.
2015. okt. 17. 12:51
 2/3 A kérdező kommentje:

A heti 2 óráról azért írtam,mert azt tartottam volna a legjobbnak nyilván,de már az se zavarna ha heti egyszer járnék,de még ez a heti 1 óra sincs meg mindig,nemhogy a 2.

A tanárnak már nem is nagyon próbálom mondani mert még megharagszik,meg már amúgy is mondtam neki nem is egyszer.A másik tanítványa óráját meg biztos nem rakja el,meg halasztja el...

2015. okt. 17. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy nem jutott még eszetekbe, nekem gyerekként is, szülőként is az a megoldás ugrana be először, hogy akkor váltsunk tanárt. Ha ennyire gyakran lemondogatja az óráit, akkor nem megbízható, biztos, hogy van más tanár is.
2015. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!