Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ITK Origo B2-es angol...

Schiewerth noemi kérdése:

Az ITK Origo B2-es angol szóbeli nyelvvizsga "idegen nyelvű szituáció" részéről tudne -e nekem valaki konkrét példával szolgálni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 15:47
 1/4 anonim válasza:

Szia!

pl: külföldre kell utaznod és megkéred egyik ismerősöd, hogy vigyázzon a macskádra!

2015. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kék kolibri válasza:

Szia!


Vannak megadott feladatok, amit az itk honlapján megtalálsz. A vizsgán húzni kell 2 képet, abból választani kell, aztán szituációt, amit az egyik vizsgáztatóval adsz elő.

Én rosszul voltam ettől a tematikától, mert az ilyenfajta direkt beszélgetés nekem nem megy. Én mondtam nekik, hogy ezt én így nem szeretném, mert unalmas és sablonos, értelmét sem látom, ezért beszélgessünk az engem most érintő témákról. :) Szóval, ez annyira tetszett nekik, hogy hihetetlen. :)

Elmondtam, hogy mit tanulok éppen az angol mellett, s onnantól kezdve a számvitelről és a pénzügyről beszéltünk. Viszont én ebben jártas vagyok, jól is ment. :)

A szóbelitől ne félj, nagyon kedvesek.

2015. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kék kolibri válasza:

Konkrét példa volt nekem:

A barátnőmmel azon tanakodunk, hogy mit csináljunk délután, mivel én ezt akarok, ő pedig ezt...

2015. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez igazán nagy lélekjelenlétre vall :) És valóban kedvesek, hogy eleve engedték, mert ha belegondolsz, egy kis rafinériával az emeber ezt előre meg is tudja tervezni, a mondatokat betanulni elkerülve így azokat a megelepetéseket, amiket egy "váratlan" kép okozhat! A konkrét példát köszönöm! Nagyjából hány percig kellett tarvezgetni azt a délutáni programot? :)
2015. nov. 8. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!