Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam nyelvvizsgán előfordulha...

Kapd meg zolika kérdése:

Dexam nyelvvizsgán előfordulhat baráti levél? Dexam nyelvvizshán nem kell dátumot írni levélíráskor?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem nyelvvizsga-típustól függ. Egy levélbe alapvetően írunk keltezést, függetlenül attól, hogy nyelvvizsgán vagyunk, vagy csak a szomszéd faluba küldünk képeslapot Mari néninek.


Persze, hogy kell dátum.

2015. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a DExam nyelvvizsgán az információkérős levélbe nem muszáj dátumot írni.


a panaszlevélnél azért kell, mert fel kell ugye tüntetned, hogy melyik napra panaszkodsz.


PL: I feel I must complain about the dinner I had at your restaurant on Friday 31th of January.


(itt a dátumot magad is kitalálhatod, de kell, hogy legyen dátum, mert pontot ér) (az információs levélnél nem muszáj bele írni, mert nem jár pont)


munkára jelentkezős levélnél szintén kell:


pl: I am writing to apply for the position of (munka neve) as advertised in '(ÚJSÁG/HIRDETÉS NEVE) on 2nd of March.


szintén fontos a dátum :) és ha nincs megadva akkor magad is kitalálhatsz egyet.


baráti levél-> a honlapon az van feltüntetve ugye, hogy lehet baráti, munkára jelentkezős, panaszkodós, és információkérős. DE baráti szinte sosem szokott lenni, max alapfokon, mert ezt nagyon könnyű megírni. Nem kell betartani a formai szabályokat, és mivel a DExam nyelvvizsga alapból sem halálos ilyet nem valószínű, hogy tesznek bele, a bukási ráta is visszaesne. Baráti levelet bárki könnyedén tud írni középfokon. Ellentétben a 3 típuslevéllel, ezekhez nem árt némi kreativitás és sokkal több tudást mér, nehezebb picit, de persze nem annyira :)

2015. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen kielégítő volt a válasz.

Én csak a 3 hivatalos levélre specializálódtam,baráti levelet még egyet sem írtam,csak érettségire firkantottam valamit. köszönöm szépen a válaszodat :)

2015. okt. 29. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Cimet, nevet es datumot nem kell írni, de a levélbe beleszőheted, mint konkrétum. CSak hivatalos levél szokott lenni.
2015. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!