Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működi a felmentés...

Hogyan működi a felmentés kérése nyelvből?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megtanul a német szavakat.napokig is ott ülhetek fölötte, nem megy bele a fejembe. De az a probléma, hogy jövőre érettségiznem kéne belőle...hogy lehetne ezt a felmentést megoldani, vagy legalább tanulási módszereket írjatok. Előre is köszönöm.
2010. márc. 17. 20:57
 1/4 anonim válasza:
51%
Nekem is ezzel volt gondom, a szavakkal... Ajánlom neked, hogy ne csak olvasással próbáld megtanulni, hanem írd le(másold) többször is a szavakat németül, magyarul. Ha ez sem segít, akkor még marad a kazettás, ma már mp3 lejátszós módszer, mikor felolvasod a szakat kétszer németül, aztán egyszer magyarul. Ezt ha meghallgatod párszor, talán segít, de ha a hallgatás közben le is írod a szavakat talán többet segít. Ezt a módszert még általános iskolában találtam ki magamnak, azóta németül érettségiztem, négyesre.:) A nyelvtani résszekkel nem volt problémám, csak kifejezetten a szavakkal.
2010. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem segíteni fog. =)
2010. márc. 18. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy diszlexiás, nem kérhetsz felmentést. Szótanuláshoz remek a quizlet.com, ami ugyan angol nyelvű, de német szavakat és magyar megfelelőiket is be lehet írni, és a program addig yakoroltatja, amíg 100%-ra nem tudod. Regisztrálni kell, majd a kapott e-mailre kattintva belépni, ott a making flashcard gombnál beírni a szavakat, + jellel lehet többet is, a végén pedig el kell menteni, mert különben eltűnnek.
2010. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ezt ne meséld be se nekem se magadnak hogy nem tudod megtanulni. Jó, azt még elhiszem valahogy, hogy nem megy a német, nem érted a nyelvtant stb. (mondjuk ha nagyon akarod mindent meglehet tanulni) De hogy sima szavakat ne tudj bemagolni azt nem hiszem el. Tegnap háromnegyed óra alatt megtanultam egy oldal francia szöveget, úgy hogy egy kicsit sem tudok franciául csak úgy kb kitudom mondani a szavakat. Úgyhogy ez csak lustaság ne is haragudj. Ja és én is így voltam vele először, hogy én képtelen vagyok megtanulni az angolt. Egyszerűen nem értettem a nyelvtant, nem tudtam kettesnél jobbat írni. (pedig tényleg tanultam) És egyszercsak abba hagytam a hisztit, és most felsőfokúm van.
2010. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!