Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sok nyelven megtanulni milyen...

Sok nyelven megtanulni milyen hatással van az agyra?

Figyelt kérdés
Olvastam több helyen, hogy fejleszti, viszont még kutatás alatt van. Esetleg nem veszi túlzottan igénybe a memóriát a sok szó megjegyzése? 5-6 idegen nyelvre gondoltam.

2015. nov. 5. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam,hogy aki gyerekként tanul más nyelvet,az jobban megért többféle szemléletmódot is.

Nem hiszem,hogy túlzott igénybevétel lenne az agynál,inkább pont hogy jobban fejleszti az agyban lévő kapcsolatokat.

Azt is olvastam,hogy segíthet az öregedéssel járó demencia és hasonlók hatásának csökkentésében.

2015. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
szerintem az agyunk 5 6 nyelv megtanulásánál is sokkal többre képes
2015. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szia! 18/L vagyok, 6 nyelven beszélek. Talán tudományosan nem tudom alátámasztani, de egyáltalán nem "vesz igénybe túl sok memóriát" - ahogyan te fogalmaztál.Nagyon jó az emlékező képességem. Hidd el, ha ráguglizol találhatsz cikkeket is róla, hogy az átlag ember, az agyának töredékes százalékát használja csak. Viszont a folyamatos "terheléssel" egészen kibővíthető. Én pl nyelveket tanulok, bűvöskockázok, sakkozok, és hasonló dolgokat csinálok, hogy fejlesszem az agyam:)
2015. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Félek, hogy el fogsz kopni... :)


(only joking)

2015. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Kifárasztyja az agysejteket és elpusztulnak.
2015. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jó vicc
2015. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Egész biztosan nem veszi túlzottan igénybe, kivéve, ha alvás helyett is nyelvet tanulsz és nem pihensz közben.


Három nyelvet tanítok, és más nyelvekkel is foglalkozom. Nem vettem észre, hogy leterhelne. Olyan van, hogy egy szó éppen nem jut eszembe azon a nyelven, amelyiken kéne, de másik három nyelven igen, az elég bosszantó tud lenni.


Ha rokon nyelvekről van szó, sok a hasonló (vagy akár teljesen megegyező) szó, ez külön könnyebbség, érdekes.

2015. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenki agya olyan edzett mint a 7-esé. INkább kíméld magad.
2015. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!