Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon hamar megtanultam beszélni, idegen nyelvekhez még sincs nyelvérzékem?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban állítólag előbb beszéltem, mint jártam, és helyesen használtam a nyelvet kiskorom óta (ragozást pl. valaki soká sajátítja el). A magyart is imádom, nagyon hamar megtanultam olvasni, helyesen írni. Nem értem, hogy miért van az,hogy idegen nyelvekhez semmi nyelvérzékem nincs? Saját magamat gátolom (nem merek megszólalni pl angolul, mert félek, hogy beégek, mert egy régebbi tanárom folyamatosan alázott az osztály előtt), vagy tényleg semmi érzékem nincs? Nagyon szeretnék nyelvvizsgát, de baromi nehezen megy a tanulás. Amit mondanak, nagy vonalakban mindig megértem, de én magam megszólalni sem bírok, és ha mondok is valamit, általában helytelen szórenddel teszem. Angolról van szó, de a németet is tanultuk. Sajnos abban sem jeleskedtem. Miért csak a magyart tudtam megtanulni normálisan?
2015. nov. 6. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell meg olvasni.
2015. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem nyelvérzéked nincs, hanem a kudarctól félsz. Ha írásban megy, csak szóban nem, az ennek a jele.
2016. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!