Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi alapjan valasztanatok...

Mi alapjan valasztanatok masodik idegen nyelvet az angol melle?

Figyelt kérdés
Vacillalok, hogy mibe fektessem a szabadidom. A variacio nemet, okok: ausztria, nemeto. Svajvc, luxemburg, lichteinstein. Szerintem eleg volt. B variacio spanyol. Egesz kozep es latin amerika, C variacio, holland, mert szimpatikus orszag, jo kereskedok, kultura fogyasztok, erdemes lehet. D varians valamelyik azsiai nyelv, de nem elsodlegesen a kinai, hanem inkabb a kevesbe preferalt nyelvek, pakisztan, vietnam, fulop-szigetek. A,B,C variacioknal gazdasagi okok miatt erdekelnenek, mind gazdag, nagy orszag kereskedelem miatt, pl kulkeres, kapcsolattarto. D variansnal az ok a kulpolitikai elemzes, biztonsagpolitikai elemzes, pl egy tolmacsrol nem hallotam, aki pakiul, vagy urdu-ul beszelne, pedig hasznos lenne nem csak Magyarorszagon hanem a kornyuezo orszagokban is. Itt pl kulugyi intezetbe elmenni elemzonek.

2015. nov. 9. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem én a németet választanám, a környező országok miatt. Valamint ha lenne még időm, akkor valami ázsiait, mert más, mint az európaiak. Bár én japánt tanulnék szívesen, szerintem az egy szép nyelv.
2015. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:

Attól függ mi a fő szempont. Angol után a spanyolt tanulnád meg a leggyorsabban s ezzel a nyelvvel fednéd le a legtöbb embert is, illetve használható lenne a tudásod olasz nyelvterületen is, mert nagyon hasonlít a két nyelv.

Ha üzleti életben gondolkodnék Magyarországon, akkor a német (vagy az orosz) lenne a nyerő.

Jelentéktelen ázsiai nyelveket sztem csak akkor érdemes tanulni, ha vmiért érdekel az adott kultúra, egyébként nemhiába van iszonyatosan kevés olyan ember, aki ezeken beszél, egész egyszerűen nincs rá szükség.

2015. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Carragher_x ***** válasza:
Ja a hollandot kihagytam, de igazából annak sem nagyon látom értelmét hacsak nem akarsz ott élni (bár még akkor se feltétlen kell), mert a legtöbb hollanddal angolul vagy németül is meg tudod magad értetni.
2015. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hova akarsz emmigrálni. Na azt.
2015. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es nem emigralni akarok, hanem eppen mar hazatelepulni. Azert kene vmi jo nyelvtudas, hogy eltudjak helyeszkedni otthon konnyen. Pl a nemettel mennek nemzetkozi jegy ellenornek a mavhoz, hollandal meg nemettel valami fuvarozo ceghez, spanyollal is hasonlo, de ennel mar pl kivalasztanek valamilyen latin orszagot aminek beleasnam magam a politikai eletebe, mert pl en szivesen elmennek a hirszerzeshez is elemzonek, ezert tanulnek pl azsiai nyelveket is, hogy tudjam pl mi pakisztanban a szobeszed urdu nyelven, hogy mit kell csinalni az eu-s hatarnal meg hasonlok, szerintem ezzel lehetne kapni valami elemzo allast. Ott meg eleg jol fizetnek azert mozgat ez, mert a Lazar Janos, aki dizponal a szolgalatok felett, o jelentette be, hogy legalabb 1000 fovel szeretni emelni a szolgalatok allomanyat. E meg angliai munkambol kifolyolag angolul jol beszelek, erkolcsim is van innen, sot mivel oktatasi intezmenyben dolgozom van meg egy melyebb atvizsgalasom is ( mivel gyerekek kozott vagyok) amit az intezmeny ker ki. Szoval eleg atlathato vagyok es megbizhato
2015. nov. 9. 20:55
 6/8 Carragher_x ***** válasza:
Hát azért ahhoz, hogy te hírszerzéshez elemzőnek mehess, ahhoz érzésem szerint kéne némi végzettség is, a nyelvismeret az kevéske lesz oda.:)
2015. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pl. alkalmazott matematikus.
2015. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a németet vagy a franciát, esetleg oroszt. A spanyolt sok helyen beszélik, de ezek gazdaságilag nem a legerősebb országok, szóval kicsit az esély, hogy pont az érdekszférájukba tartozó cégnél találsz munkát, ahol szükség lenne erre a nyelvtudásra.
2015. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!