Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővítsem a szókincsemet?

Hogyan bővítsem a szókincsemet?

Figyelt kérdés
A magolás nem vált be. Hamar megtanulom (persze vannak szavak, amik nehezebben mennek), de ha magolom őket, akkor hamar kimennek a fejemből. (Sokszor már néhány óra után nem ugrik be).
2015. nov. 18. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondatba foglalva lehet a szavakat legjobban megjegyezni, illetve ha tudod máshoz kötni: hasonló jelentésű szóhoz, (ja igen ez ugyanazt jelenti mint az, csak ebben v abban más), esetleg hasonló hangzású magyar szóhoz a nyelvtanulás elején.

Ha vagy olyan szinten akkor pedig, filmek, cikkek, videók ezerrel. Mindenféle témában. Fontos, hogy szokjad a beszélt nyelvet is, illetve eközben csomószor elő fognak jönni olyan szavak amiket hallottál már, csak esetleg egyből nem emlékszel a jelentésükre, és ezáltal jobban rögzülnek.

2015. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jobb lenne, ha egész mondatokat tanulnék? Most kezdtem el olvasni az éhezők viadalát eredetiben, de még sok az ismeretlen szó (a lényeget megértem, de nem tudnám rendesen lefordítani).
2015. nov. 18. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Keress számodra érdekes, szép vagy mókás képeket a neten az adott szóhoz és egy képszerkesztö programmal ird rá a megtanulando szót Én hétvégenként 10-15 ilyen feliratozott képet beteszek a telomba és amikor várok, sorbanállok, vagy utazok gyorsan végignézem öket naponta többször is. Ha képi alapon mükszik a memoriád akkor segít
2015. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!