Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van vmilyen oldal ahol le...

Van vmilyen oldal ahol le vannak írva a szlovák szavak típusai? (férfi, nő vagy semleges)

Figyelt kérdés

Igaz hogy a minták alapján többnyire meg tudom állapítani, de nagyon sok kivétel van ahol nem érvényesek a szabályok. (pl ahogy a "dievča" is semleges nem pedig nő nem)

Esetleg vmi biztos módszer a megállapításukra?


Eddig úgy szoktam ellenőrizni h ragozom egy bizonyos minta alapján, aztán beírom googleba, és akkor az ottani szövegek alapján látom hogy jól e van.. a baj ezzel csak az, hogy sokszor a rag ugyan egyezik, de mégis más minta alapján ragozzák.


Amúgy bármilyen tippet elfogadok a szlovák nyelv tanulásával kapcsoltban.. felvidéki vagyok és bár értem a szlovákot, és rengeteg szavat is ismerek, használni alig tudom, mert a ragozásra nem tudok ráérezni... sokszor még a leg alapvetőbb dolgokat se tudom kinyögni (pl ha veszek vmit a boltban) mert nem tudom h azt a bizonyos szavat milyen szó alapján ragozzam....



2015. nov. 25. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Kivételek nincsenek. A szótárakban mindig fel van tüntetve, hogy az adott főnév milyen nemű, néha a minta is, de az ritka.Tuti módszer a megállapításra ha megtanulod a 12 mintát és a logikájukat.

A rag lehet ugyanaz, de nem biztos hogy ugyanabban a ... minek is nevezzük a nominatív, genitív, datív...-ot? (bocs, már rég jártam iskolába)

2015. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!