Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulási problémák?

Nyelvtanulási problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nagy gondban vagyok.

7 éve kezdtem el az egyetemet, de el kellett mennem dolgozni. Annak idején sem ment a nyelvtanulás, hiába görnyedtem felette heteket. 1 éve folytatom, sikeresen veszem a vizsgákat, jártam tanfolyamra, tanulok mellette nyelvet, heti 2x2 órára járok tanárhoz. Ciki vagy sem, de az alapfokot kellett megcélozni, mert annyira nem megy. A tanárom is kezdi úgy látni, hogy ez tényleg nem megy. Mit tegyek? Nagyon kellene a középfokú, de még az alap sem megy, már kezdem azt érezni, hogy nem lesz diploma ebből, a fizetésemet lassan érdemes lenne a tanárnak utalni. Hagyjam abba az egyetemet? Nehezen fogadom el, hogy egyébként tanulok, mennek a vizsgák (jog) de a nyelv elsajátítására képtelen vagyok. Mit tegyek? 50-50 english grammar, Oxford englis könyveket kivégeztem, ami az alapfokra vonatkozik és már nem tudok mit csinálni. Létezik ilyen, hogy ennyire ne menjen?


2015. nov. 26. 08:49
 1/7 webnyelv ***** válasza:

A neten sokféle segítséget találsz nyelvtanuláshoz, pl. Facebook csoportok, vagy különböző feladatokat, gyakorlatokat is tesznek fel a netre, küldhetnek naponta egyszerűbb feladatokat mailben. Próbálj meg mindent, amit csak tudsz!

Régen nekem is jött mailben naponta feladat. De már nem tudom, hol kellett rá feliratkozni.


Személyesen nem ismerem, de a Kreatív angolt javasolnám. Sokan értek el vele eredményt, és nem tűnik humbuknak. De vannak humbuk ajánlatok is, hogy fizess be egy csomó pénzt, és 1 hónap alatt folyékonyan fogsz beszélni, ilyennek nem szabad bedőlni.

Ott van még a duolingo, azt is érdemes lenne megpróbálni.

Azt nem tudom, a youtube-ra töltöttek-e már fel angol nyelvleckéket, de valószínű ott is van valami.


Nyelvkönyvekből nagyon sok van. Érdemes akár könyvtárból kivenni midig egy alapszintűt, és azt olvasgatni, elejétől a végéig. A Headway-nek kb. 3 változata van, mindegyik kicsit más. Még ezt megpróbálhatod. De a Headway-en kívül sok más könyv is van. Mindegyiket érdemes lenne elkezdeni, feladatokat oldani belőle, szövegeket olvasni.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A nyelvtanárom szerint lehetséges hogy nincs nyelvérzékem. Ilyen létezik? Vagy én vagyok h&lye ennyire?!
2015. nov. 26. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:

A duolingo gagyi, hibás, a vizsgához köze nincs.

Létezik olyan, hogy nincs nyelvérzéke valakinek, de ennyire azért nem. Diszlexiagyanú soha nem merült fel? Látatlanban (bár nincs alapom, hogymegítéljem) a tanárod módszere nem lehet valami jó, őt ott kéne hagyni.

Az English grammar-t dobd ki az ablakon, ez nem kell. Totálisan fölöslegesen pocsékoltad vele az idődet. A lényeges a szókincs, méghozzá nagy részben a passzív is (reading, listening), nemcsak az aktív (writing, speaking), ahol viszont nem muszáj borzasztó emelkedett, gazdag szókincset használni. Nézzél filmeket angolul, angol felirattal, de olyat, amit már magyarul ismersz, játssz videojátékokat, azzal rengeteg szót lehet felszedni, olvass könnyített olvasmányokat (akár teljesen alapszintűt is), szótározz, írd ki a szavakat, néha nézd át őket, akár szókártyákon is, amiket magaddal hurcolsz, és ha van 5 perced valami várakozás közben, átfutsz 10 szót, használj mobilapplikációkat csak szórakozásból, pár percekre, amennyi időd éppen van. Különféle weboldalakat, a kedvencem az [link] , nyugodtan kezdd az alapfokkal.

Ha budapesti lennél, még el is vállalnálak kihívásként.

2015. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hallgatok alkalmazott nyelvészetet az egyetemen (mindjárt épp oda indulok:D), és ott mondták, hogy nincs olyan, hogy valakinek nincs nyelvérzéke, csak lassabban megy neki, és attól a sikertelenségtől, amely azért éri, mert másokhoz méri magát, elmegy az a kevés motiváció is. Nálad is az van, ahogy olvasok a sorok között, hogy ez csak egy külső kényszer a diploma miatt...

Ne keseredj el, másnak meg a jogvizsgák nem mennének, csak tizedszerre (amit már leszabályoztak, hogy ne lehessen, csak 5+1 lehetőség).

Én azzal kezdeném, hogy valahogy lelkileg rendbe tenném a dolgot, leírnám egy papírra, hogy miért jó ez nekem, milyen élethelyzetekben lehet ez jó, próbálnám örömmel átlapozgatni az anyagokat, pl. mi az egyik barátommal mindig a szótárból nézünk egy szót (csak felütjük, vagy nyelvvizsga-felkészülésnél a tematikus könyvből), és elactivitizzük, jól megmarad, mert közben mindig visszakérdezzük, a végén is. Minél több érzékszervet vonj be, ha még nem tudod, melyik tanulási módszer jön be a nyelvtanulásnál pl. hallgasd, rajzold le, amit tanulsz (szavaknál, ami nem elvont fogalom), próbálgasd a kiejtést, hozd közel magadhoz a kultúrát filmekkel, sorozatokkal (az országról, vagy úgy egyáltalán), készíts olyan kaját, akármi, amit szeretsz (pl. főzés, sütés, éneklés - külföldi karácsonyi dalok most, töri - gondolom ez a jog miatt érdekel, vagy barátok szerzése - netes oldalak pl. mylanguageexchange, de neked még inkább ajánlanám a livemocha-t ott mindenféle készségre vannak feladatok, és anyanyelvű önkéntesek javítják, és te is javíthatsz magyart cserébe, 5 percangolon is rövid feladatok vannak naponta többször, abból a nyelvtankönyvek is jók, színesek, játékosak) A motiváció nagyon fontos.

Azzal kezdeném, hogy keresnék egy másik tanárt, mi az, hogy visszavet, megmondja, hogy neked nincs, én egy ilyennél szeretném azt hinni, hogy simán ott hagynám.

Nehogy abbahagyd emiatt az egyetemet.

2015. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:

Ez a diszlexia nekem is megfordult a fejemben. De látatlanban nem lehet ezt megmondani. Más tanárnál is tanultál, mint a jelenlegi? Vele hogyan ment?

Az angolon kívül esetleg más nyelvet nem próbáltál tanulni?


Nekem van nagyon sok mondatom, magyarul, amik angolra fordításra vannak, főleg alap szintűek. Ha mást nem, ezekből küldhetek, lefordítod, visszaküldöd, kijavítom, hátha segít valamit.

2015. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson, ez borzasztó! Az életben nem tanul meg senki ettől angolul! 3 percig magyarázni a léigét magyar nyelven - ez katasztrófa!
2015. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!