Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire kell számítani, ha...

Mire kell számítani, ha előrehozott angol érettségiről van szó?

Figyelt kérdés
Üdv! 17 éves vagyok, az angol átlagom 4-5 közt mozog, az angol szövegértésem példás, csak a nyelvtanban van néhol egy-egy hiba. Nemrég az angol szaktanárom felajánlotta, hogy tegyek előrehozott érettségit idén, azaz a 11. osztályban. Azt is elmondta, hogy előtte kell majd tennem valami osztályozóvizsgát. Nos, manapság angolórákon csinálgatunk az egész osztállyal angol érettségis feladatokat, és nem tűnik nehéznek, szerintem képes lennék egy hármasra, négyesre, vagy ha belehúzok, kis szerencsével ötösre letenni az angol érettségit idén, de mi ez az osztályozó vizsga? Ez nehezebb, mint az érettségi? Vagy egyáltalán hogy zajlik ez az egész? Esetleg akik csináltak már előrehozott érettségit, leírhatnák, hogy nekik hogy ment, milyen nehéz volt, egyebek:) Előre is köszönöm a segítséget!

2015. dec. 1. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az osztályozóvizsgán te a 11-12-es osztály tananyagából fogsz vizsgázni, mert érettségizni csak akkor lehet, ha az adott tárgyból már elvégezted mindegyik évfolyamot. A vizsgára 2 jegyet kapsz, egyik a 11-es jegyed, másik a 12-es jegyed lesz, szóval ha nem akarsz 3mas angoljegyet a biziben, akkor azért rendesen meg kell írni.

Én 10. osztály októberében csináltam meg 10-11-12-ből az osztályozót és mindhárom évre 5őst kaptam. Nem volt nehéz, de meg kell tudnod, hogy mi a követelmény a sulidban ebben a 2 évben és azokat be kell gyakorolni. Pl ha azt írják, hogy 12-ben a tananyag a függőbeszéd, a past perfect meg még valami, akkor ezeket tudnod kell.

Van írásbeli és szóbeli része, a szóbelire kapsz tételeket.

Szerintem kicsit nehezebb volt, mint a középszintű érettségi, de egyáltalán nem vészes, 1 hónap alatt felkészültem az írásbelire és a szóbelire is lazán.

Az érettségit szerintem viszont csak akkor tedd le, ha biztos vagy benne, hogy meglenne a 75-80%. Egy 3-mas érettségivel majd az egyetemi jelentkezéskor nagyon meg fogod szívni, mert nem a jegyet nézik, hanem a százalékot! Szóval oké, hogy képes lennél egy hármasra, de inkább jövőre tedd le, amikor már az ötösre is képes lennél.

Persze, ha ráfekszel, simán meglehet az ötös idén is, tényleg nem egy ördöngősség, csak mondom, hogy ne az legyen a fontos, hogy átmenj, hanem az, hogy minél magasabb százalékkal.

Én jártam egy fél évet magántanárhoz az érettségi előtt, begyakoroltatta velem a rutinfeladatokat, szerintem egy tanár nem árthat.

2015. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszért, nagyon köszönöm! Sokat segített, igyekezni fogok, és gratulálok a sikeredhez! :)
2015. dec. 1. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a tanárod javasolta, hogy tegyél előrehozott érettségit, akkor nyilván nem a hármassal kalkulál, de még csak nem is a négyessel, mert annak semmi értelme nem lenne. Biztos kinéz belőled egy 80% fölötti eredményt.

Az osztályozóvizsgáról meg ne minket kérdezz, honnan kéne azt tudnunk, hogy nálatok hogy van, hanem a tanárodat! Hát nem az a célravezető?

2015. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!