Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek milyen könyv vált be...

Nektek milyen könyv vált be az angoltanuláshoz?

Figyelt kérdés

az alapokhoz már beszereztem Dohár Péter: Kis angol nyelvtan, Pappné Kuster Klára: Az angol nyelvtan Bibliája, illetve Némethné Hock Ildikó: Angol levelezés című könyveket.

Nyelvvizsgára való gyakorláshoz 3 könyvet, amely feladatsorokat tartalmaz (2 ECL-es, egy ECL és TELC-es).

Milyen könyveket ajánlanátok még, amelyek hasznosak? Pl. a Headway, ilyen hasonlókra gondolok.


(újrakezdő vagyok néhány év kihagyása után, célom a középfokú nyelvvizsga)



2015. dec. 29. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Olvasni érdemes, híreket, irodalmat.
2015. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre már én is gondoltam, így szereztem be angol és kétnyelvű regényeket is. :)
2015. dec. 30. 00:27
 3/3 CsigaBig ***** válasza:

Én is többfélét próbáltam, de ami a legjobban bevált:

C.E Eckersley: Essential English 1., 2., 3., 4. kötet.

Ehhez nekem vannak hagyományos hanglemezeim, amelyek szorosan a könyv anyagához kötődnek, és, amiket mostanában digitalizálok. Ha ez érdekel, írj a csikosjm@gmail.com címemre.

Továbbá:

Thomson, Martinet: A Practical English Grammar. Ehhez 10 db. nagyon jó gyakorló füzet is tartozik.

Ezeken kívül, nekem még két nagyszerű tanárom is volt.

Ha újrakezdő vagy és olvasol, akkor olvass hangosan,

magolj be hangosan lecke olvasmányokat. Ezekben olyan fordulatok vannak, amik azonnal előjönnek, ha beszéd, vagy fogalmazás közben szükséged kerekedik rájuk.

Ezeken kívül tudok még ajánlani egy beszédcentrikus internetes, folyamatos tanári vagy nyelvi tréneri interaktív kapcsolatot tartalmazó tanfolyamot is. Ha ez érdekel, írj az előbb megadott címemre.

Végül a legjobb tanács, amit adhatok: Végezd el az agykontroll tanfolyamot, mielőtt bármihez kezdenél.

Az ott tanultak életed minden területét saját kezedbe adják.

Üdv.

2015. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!