Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 14-15 éves lány világmeglá...

Egy 14-15 éves lány világmeglátása megérett már a középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Sziasztok a lányom Januárban fogja letenni a BME angol középfokú nyelvvizsgát és szegénykém nagyon rágódik a dolgon. Jelenleg a szóbeli részre készül. Múltkor amikor megnéztem, hogy milyen témákról kell majd beszélnie, szerintem sok. Véleményem szerint egy ekkora gyereknek még nehézkés a záloghitelről, törlesztésről és egy albérlet fenntartásáról beszélni, középfokú szinten. Apja szerint muszáj letennie, mert már az olasz középfokúra készülünk. Azért jobb szemmel nézik majd legalább a vizsgáztatók ha egy kisgyerek áll előttük?

2016. jan. 2. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A mi sulinkban benne van a tanrenddben hogy nyolcadik végén. Le kell tenni..Akik eddig elmentek nagyon keves olyen tért vissza akinek nem sikerult.De mondjuk a mi sulink kéttanos ,Úgyhogy nemtudom mennyire van felkészülve..
2016. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért jobb szemmel nézik majd legalább a vizsgáztatók ha egy kisgyerek áll előttük?

- Nme nézik jobb szemmel. Neki is tudni kell folyékonyan beszélnie VALAMIRŐL a témával kapcsolatban.

2016. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért gazdasági nyelvvizsgára készül?

Ha közgáz középsuliba jár akkor elvileg ott az ő szintjén megtanítanak ilyeneket neki!

Ha általánosra akkor valamit benéztetek.

Egyébként ha szenved akkor nézzen utána más nyelvvizsga típúsnak is hátha talál olyat amit könnyebben megtud csinálni.

( [link]

2016. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sőt, szerintem mélyen lenézik a szülőt.

De a szerintem szóval jeleztem, hogy ez csak a én véleményem. BME-s vizsgáztatót nem ismerek, csak mást rendszerbélit.

Amellett, hogy egy 15 éves lány tud kis felnőtt is lenni, ha olyan.

2016. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vizsgáztatók is emberek, nem fognak záloghiteles témát adni a lányodnak, ebben majdnem 100%-os vagyok.
2016. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez biztos, hogy általános nyelvvizsga?


A témák jelentős részénél nem várnak el olyan lexikális tudást, ami meghaladja az általános műveltség szintjét. Ha mégis van ilyen, akkor az szinte mindig a célnyelvi országgal kapcsolatos kérdés. (Pl. egy angol nyelvvizsgán a brit oktatási rendszer).

2016. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Középfokún semmi olyan nincs, amiről egy tizenéves ne tudna beszélni. Amúgy a BME-n elég rendesek.
2016. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen tettem le. Semmiféle záloghitel nem volt benne. Tök általános témák voltak, pl nyaralással kapcsolatos vagy ilyesmi.


Felsőfokún már voltak nehezebb témák, mint pl globalizáció, de azért ott sem volt semmi különösebb nehézség.

2016. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Apja szerint muszáj letennie, mert már az olasz középfokúra készülünk."


Őszintén remélem, hogy azért gyerekkora is van, és nem csak a kiképzés megy, hogy majd jó munkaerő legyen valaki cégénél...

2016. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenki megkönnyebbülhet, ő szeretné letenni a nyelvvizsgákat, anyjaként és csodálkoztam, hogy így elhatározta magát:)


Igen, általánosra megy. Felmentünk a BME honlapjára és megnéztük a tételeket. Igaz 25 tétel van, vannak köztük könnyebbek is, csak többsége olyan amiről én se nagyon tudnék magyarul beszélni. Úgy tudjuk húzni kell, így fenn áll az esélye, hogy pont ezt a témát húzza majd ki.

2016. jan. 8. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!