Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segitene valaki pontosan...

Segitene valaki pontosan elmagyarazni, mi a kulombseg itt az angolban?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen problemam mar csak. Nagyon benne vagyok most a rendhagyo igek gyakorlasaban, tanulom is mindharom oszlopot, csak egyszeruen NEM ERTEM mikor vagy hol hasznaljam a 2. vagy a 3. oszlop szavait. Csak azt tudom, elso oszlopa a szotari alak, a jelen ido. De melyik oszlop a mult ido? Tudom buta kerdes, de nem tudom az utolso 2 oszlopot.
2016. jan. 3. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek nyelvtani dolog. Vannak igeidők ahol a másik kettőből kell használni. Megmondom őszintén már fogalmam sincs :D utána kellene nekem is jobban nézni, sokat felejtettem.
2016. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 2.oszlopban lévő szavakat(pl. A do-nak did, a go-nak went)azt az egyszerű múlt időben használjuk (pl. I went to Canada last year.)

A 3.oszlopban lévőeket pedig(pl. A do-nak done, a go-nak gone) azokat a present perfect-tel használjuk(pl. I have already done my homework.)

2016. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 2. oszlop a sima múlt (simple past).

I bought a newspaper...stb. ilyesmi mondatokra gondolj.


A 3. oszlop a 3. alak. :) A Present Perfecthez (I have read your book.) illetve szenvedő szerkezethez használjuk.

2016. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De jelzőként is használható.

[link]

2016. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
u.i.:Hasonlóan az ing-es alakoknak is többféle használatuk van (gerund stb.)
2016. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A való életben az angolok sem használják helyesen, szinte soha.

Az egész nyelvvizsga hülyeség. Kint, ha kimész, találkozol ottaniakkal meglátod milyen egyszerűen beszélnek. Semmi 6-7-8 féle igeidő, ez baromság.

Én sem szeretem, de rá kell érezni, hogy mikor melyiket kell használni,

én nem félek hibázni.

2016. jan. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!