Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "visszterhes vagyonátruházás...

A "visszterhes vagyonátruházási illeték"nek mi a német megfelelöje? . Esetleg, a " die Grunderwerbsteuer"? Valakinek van vm. ötlete?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 11:35
 1/4 Rick Mave ***** válasza:
Ingatlan esetében, tehát lakás, ház, telek adásvételekor, valóban "Grunderwerbsteuer". Más esetben pedig szerintem ez nem más, mint az "Umsatzsteuer", azaz forgalmi adó. De nem vagyok jogász, csak emberemlékezet óta Németországban élek és vettem már ingatlant, tehát fizettem "Grunderwerbsteuer"-t.
2016. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszod.

Igen, ez az un. (die) Grunderwerbsteuer, ami itt nalunk 5%, de tartomanyonkent valtozo.

Az ügyved is megirta, mert ket nyelven kell a szerzödest elkeszitenie.

Az adasvetel menete hasonlo mint Mo.-on is. En is mar 2X vettem es 1X adtam el ingatlant Nemeto.-ban, tehat tisztaban vagyok a folyamotakkal, csak szamomra a megnevezesek ujak.


Ezzel kapcs. lenne meg egy kerdesem:


A magyar nyelv milyen különbseget tesz, a die Umsatzsteuer & a die Mehrwertsteuer között? Áfa - áfa? ... tehat CSAK ez az egy megnevezes van?

Thx!

2016. jan. 7. 08:08
 3/4 Rick Mave ***** válasza:

A magyar nyelv nem tesz különbséget a kettő között - én legalábbis még sohasem hallottam többletértékadóról (Mehrwertsteuer) - csak az általános forgalmi adó (ÁFA) kifejezés használatos (németül "Umsatzsteuer").


A vicces az, hogy ugyan németül két kifejés van, viszont a gyakorlatban mindkettő mögött egy és ugyanaz a dolog áll és ezért a "Mehrwertsteuer" kifejezést az "Umsatzsteuer" egyre inkább kiszorítja. Viszont az emberek továbbra is mondják a hétköznapi nyelvben.


Egy német jogász igen közérthetően és egyszerűen elmagyarázza az egészet, itt a link:


[link]

2016. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

D'accord!


Igazad van, egyet ertek.

A Mehrwertsteuer es az Umsatzsteuer tkp. ugyanaz. Die Begriffe, haben dieselbe Bedeutung. Angliaban, Franciao.ban sem tesznek különbseget, csak egy szo van erre - VAT, TVA. Ezek sz. Magyarorszagon sem, - ÁFA


Umsatzsteuergesetz van, de olyan nincs, hogy Mehrwertsteuergesetz. :-)

Szerintem - legalabbis, ahogy en eddig ertelmeztem - az Umsatzsteuer a hivatalos megnevezes. Az aruforgalombol szarmazo ertektöbblet - tehat, a Mehrwert - csak a fizetendö ado, az Umsatzsteuer nagysaganak/mennyisegenek a meghatarozasara szolgal. A köznyelv Mehrwertsteuernak hivja, a vallalkozok meg Umsatzsteuer'nak.


Köszönöm, jo volt tisztazni ezt is.

Szep napot!

2016. jan. 8. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!