Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi eséllyel tanulhatnék...

Mennyi eséllyel tanulhatnék meg egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Harmadikban kezdtem el tanulni az angolt, de negyedikben újra kezdtük az egészet, mert a barátnőm miatt a gyengébb csoportba kértem magam. Ötös voltam belőle, ötödikben is nagyon jól ment.

Aztán elköltöztünk hatodikban és ott csak németet lehetett tanulni, pont akkor indult egy kezdő csoport, mert akkor szűnt meg az angol. A kezdő csoportba kerültem, csak hármas voltam belőle, nem nagyon ment. Hetedikben is ugyanez. Nyolcadikban egy másik suliba mentem, ott más okok miatt magántanuló lettem, lehetett választani. Vagy németet tanulok vagy eljárok az angol szakkörre. Utóbbit választottam, de ott csak alsósok voltak és teljesen kezdő szintről indultunk, ott mindent tudtam már én voltam a legjobb.

Középiskolában megint angolt tanultam, de kilencedikben nagyon szar volt a tanár, semmit sem tanultunk, a dogáknál meg mindig tippeltem, egy hármast mindig össze tudtam hozni. Tizedikben jött egy új tanár, már sokkal jobb volt. Nem ragadtunk le annyira a kezdőnél csak átismételtük. Itt már össze kellett rakni mondatokat és néha beszélni is kellett, úgy éreztem el vagyok maradva a többiektől, de szerencsére nem voltam egyedül. Aztán tizenegyedikben kimaradtam a suliból, utána megint tizenegyedikes lettem, de estin. Angol volt megint és teljesen kezdő szinten megint az egészet, az idősebb korosztály miatt, akik soha sem tanultak előtte angolt. Két évig jártam oda, érettségin mindenki átment. Irásbelin bejött a tanár egy lappal ami mindenkin végig ment, rajta néhány jó megoldással. Szóbeli tételek ki voltak dolgozva csak meg kellett tanulni.

Mentem utána szakmát tanulni két évig, ott német volt, de csak ilyen párbeszédes szakmai szövegeket kellett megtanulni. Semmi nyelvtan.

Utána egy évig nem jártam suliba, majd utána egy tanfolyamra mentem, pár óra német volt, teljesen kezdő szintről, és nagyon ment, otthon nem is kellett elővennem. De egyik nyelvből sem tudok beszélni és mondatokat összerakni sem, csak nagyon az alapokat tudom, de az nem a mondatok összerakása.


Szerintetek a körülmények miatt nem tudtam megtanulni egy nyelvet vagy azért mert béna vagyok és nincs jó nyelvérzékem?



2016. jan. 5. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Össze-vissza tanultál mindent, nem meglepő, hogy nem megy egyik sem rendesen.

Válassz egyet, amelyik tetszik, és kezdd el tanulni, megfelelő óraszám és kitartás után be fog az indulni.


Ennyiből nem tudok semmit mondani a nyelvérzékedre, de a körülmények alapján egyáltalán nem a te hibád, hogy nem megy most egyik sem túl jól.


Angolról:


Teljesen nulláról - nyelvérzék, memória és szorgalom függvényében - kb 200-300 óra alatt el lehet jutni egy középfokú szintig, a felsőfok kb 2-3x ennyi (ha már előtte tanultad és mondjuk jó a nyelvérzéked, lehet, hogy akár a fele is elég lesz). Rengeteget segít, ha - amint vagy olyan szinten, hogy megérted - hallgass élőbeszédet, nézz filmeket, sorozatokat (aktívan, tehát ki kell írni a szavakat, stb), és lehetőleg keress valakit, akivel tudsz beszélgetni angolul.


A némettel sok tapasztalatom nincsen, 2 évig tanultam a gimiben, de szerintem az is nagyjából így működik, max az óraszámok másak.


A lényeg, hogy válassz egyet, amelyik szimpatikus, és állj neki. A többi jön majd :)

2016. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!