Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgát...

Angol felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék letenni. Nagyjából hány szót kellene még elsajátítanom, hogy sikeres írásbeli és szóbeli vizsgát tehessek ebből?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 és 3000 szóra tehető a jelenlegi szókincsem, bőven elég volt a középfokhoz. De nagyjából mennyit kellene ehhez még hozzátanulnom? Tudom, hogy itt már nem is igazán a nyelvtan a fő gond, hanem a szókincs. A probléma az, hogy nekem augusztus végégig felsőfokot kellene tennem. El tudok annyit sajátítani?

2016. jan. 7. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lehet 3000 szó is. Elsősorban a nyelvi kompetenciádat kell fejleszteni a C1 szintnek megfelelő szintre. De van pl. egy olyan könyvsorozat, hogy 'English Vocabulary in Use' abból az advanced típusú hasznos lehet számodra.
2016. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, segítettél. A könyvet nem ismerem, kinyomozom hol kapom meg. De nem 8-9000 szót kellene elsajátítani felsőfokhoz? Nekem a volt tanárom aki felkészített azt mondta, hogy ez nem lineárisan növekszik, alapfokhoz kell 800-1000 szó, középfokhoz 3000, míg felsőfokhoz 9000.
2016. jan. 7. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem azt mérik, hogy milyen sok szót tudsz (persze a választékosság nagy előny), hanem inkább azt, hogy mennyire tudod magad hatékonyan, helyesen és egyértelműen kifejezni.

Tudom ajánlani: Maxim kiadó - Színes kérdések és válaszok Angol nyelvből C1. Én ebből készültem (nem magoltam be semmit), és 90%-os lett a C1 nyelvvizsgám :)

2016. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, aki megtanulja a szótárt, még nem biztos, hogy átmegy a felsőfokún. Meg kell tanulnod, hogy folyékonyan, gördülékenyen használni a nyelvet. Szövegértésben sem az a lényeg, hogy minden szót ismerj, hanem hogy ki tud találni, miről szól a szöveg, egy-egy szó jelentése a szöveg környezetből kitalálható.
2016. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Azt gondoltam, hogy mindenképp meg kell tripláznom a jelenlegi szókincsem, mert ez nagyon kevés egy felsőfokhoz. Mennyi idő alatt készültél fel ezekből? És hol nyelvvizsgáztál?
2016. jan. 7. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Fél évet készültem rá (mondjuk 1-2 órát naponta). A Cambridge Advanced típusú egynyelvű vizsgán voltam. Leginkább specifikusan vizsgafeladatokat gyakoroltam.
2016. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam még olyanról, aki az ismert szavak számával próbálja reprezentálni a nyelvtudását. Nem erre van szükség. Szövegértelmezés, jó fogalmazási és beszédkészség kell.
2016. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, ami lehet elsőre meglepőnek tűnik, de kell még hozzá egy alapműveltség, tájékozottság a világ dolgaiban, különösen ha valami angol/amerikai kulturális témához kapcsolódik. Tehát ha mondjuk az téma jön elő hogy mik volt az amerikai függetlenségi háború célkitűzései, akkor erről egy-két mondatot kell tudni mondani. Amiről magyarul sem tudsz beszélni, arról nyilván angolul se tudsz.
2016. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!