Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szeretnék tanulni, de...

Németül szeretnék tanulni, de nem beszélek még nyelvet (a magyaron kívül), érdemes ezt a nyelvet tanulnom?

Figyelt kérdés
Àltalànosban és középsuliban is ezt tanultam. Könnyen megy a kiejtés, és amire felfigyeltem, hogy megy a jó helyesíràs is. Viszont 1 nyelv megtanulàsa a célom. Azt mondtàk az angolt tanuljam, mert ennek van értelme. Viszont nem megy jól az íràs és a kiejtés sem. Làttam, hogy keresnek Magyarorszàgon németül beszélő dolgozókat is. Mit csinàljak? Mert az energiàmat nem a semmibe akarom beleverni. Köszi vàlaszt és a tapasztalatot.

2016. jan. 12. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon sok nemet vagy nemet kotodesu ceg van, ugyhogy nemettudassal is el lehet helyezkedni.


Angolul meg egyebkent nem art tudni.

2016. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A német jó, de mindig csak második marad. Az álláskeresések 90%-án angol nyelvtudást kérnek. Nézd meg!


A párom és egy jó barátom is német tulajdonú cégnél dolgozik, német anyanyelvű külföldi főnökkel, és a közös nyelv akkor is az angol. Én nem fektetnék energiát a németbe, amíg nem beszélek angolul.

2016. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem álláskeresés, hanem állásajánlat, bocsi :) nem aludtam sokat éjjel.
2016. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A párom és egy jó barátom is német tulajdonú cégnél dolgozik, német anyanyelvű külföldi főnökkel, és a közös nyelv akkor is az angol"


Gondolom Telekom. Ott mas a helyzet.


Audiban, Mercinel, Boschnal, es egy csomo nemet cegnel nemet a kommunikacio nyelve.

2016. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tökéletes nyelv a német,szerintem könnyebb az angolnál is.Ha jól meg akarsz tanulni egy nyelvet akkor nyelvtanfolyamot kéne végezned.Például a BME-én most van egy nyelviskola ami korrekt áron megtanít téged németül
2016. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hàt ige, az angolt valamennyre nem àrt tudni. Talàn a nyelvsuli àltal ez jobban menne. Àt kell ezt jol dondolnom.
2016. jan. 12. 12:44
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, gondolnom
2016. jan. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!