Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sokat nézek idegen nyelven...

Ha sokat nézek idegen nyelven filmeket, meg tudok tanulni az adott nyelven?

Figyelt kérdés
Az ember fejében előbb-utóbb összeáll a kép, mi-mit jelent, mint aki idegen országba megy nyelvtudás nélkül és megtanul?

2016. jan. 16. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha elég sokat néz igen.

Persze nem napi 1 órával mondjuk 1 év alatt, több kell.

2016. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemigazán igaz. Ha van egy alapod, akkor sokat tudsz fejlődni ha sok filmet nézel és figyelsz arra amit mondanak.De alap nélkül túl sok ideig tartana.
2016. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szókincset, a mondatalkotást nagyon tudja fejleszteni. Valamint meg lehet tanulni egész kifejezéseket is, hogy mikor, milyen élethelyzetben, hogyan reagál egy átlag ember. Olyan szempontból szerintem nagyon jó, hogy így könnyen tanul az ember mert élvezi, érdekli és kíváncsi mert meg akarja érteni, hogy mi történik az adott jelenetben és így rögtön tudod kötni valamihez az adott kifejezést, jobban megjegyzed. Viszont szerintem mindenképpen kell hozzá egy kis alap, legalábbis nekem már csak affinitásom sem lenne ahhoz, hogy egy olyan filmet nézzek amiből 1-2 szót értek meg, bár különbözőek vagyunk. Azért szerintem az más, ha valaki egy idegen országban van mert tulajdonképpen nincsen más választása, úgymond rá van kényszerülve, hogy megtanulja a nyelvet mert nap mint nap hallja és használni is kell az életben. Valamint szerintem ez nem elég, tehát nyelvtant elég nehezen tanul az ember filmekből ezért én úgy gondolom, hogy mindenképpen le kell ülni mellette és tanulni.
2016. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Én teljesen az idegennyelvi filmnézés mellett pártolok, leginkább így tanultam meg angolul, de ez önmagában nem elég, illetve kell legyen minimum egy alapszint, mire belevág ebbe az ember, és akkor se elég, hogy várod, hogy megszálljon az ihlet. Én alapszintnél néztem angol felirattal angolt, és kiszótáraztam az összes ismeretlen szót, rengeteget fejlődött a szókincsem, a hallásértésem, de a nyelvtant sajnos ennyivel nem fogod felszedni, ahogy konkrét beszédkészséget sem. Tehát bizonyos kompetenciákat fejleszt, de önmagában nem elég ahhoz, hogy megtanulj egy nyelvet.
2016. jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, mellette persze tanulok is, csak sajnos még rövid ideje. Lehetetlen lenne szerintem a sok ragozás és szabály miatt a nyelvtan elsajátítása hallás alapján. :)

2016. jan. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!