Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan tanul egyedül...

Ki hogyan tanul egyedül nyelveket?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelveket tanulni önállóan itthon, de sajnos az időbeosztásom elég változó az Egyetem miatt, illetve a pénztárcám sem engedne meg magának magántanárokat, illetve nyelvtanfolyamokat. :) Ki hogyan kezdett bele egy olyan nyelvbe amit előtte nem tanult, tehát a 0-ról kezdi el? Nyelvkönyveket kezdjek tanulni? Mindenki mondja hogy nézzek filmeket, de ha filmeket nézek olyan nyelven amin egy szót nem tudok azzal szerintem nem sokat érek, igaz hogy pl. az angol tudásom ezzel szoktam néha felfrissíteni, de az teljesen más.

Előre is köszönöm a segítségeket! :)



2016. jan. 19. 23:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem ragad rád, ha filmet nézel. Azért kell bemaggolni.
2016. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ráragad. A magyart se magoltad.
2016. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Én is bemagolom. Az legalább hatékony!
2016. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem az első nyelvem, tehát igazából nem 0-ról kezdem, de azért nekem egy új nyelv elkezdése mindig 0-nak számít :)
2016. jan. 25. 20:31
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Milyen nyelvet tanulnál?

Az mindenképp előny, hogy már tanultál idegen nyelvet, tehát tudod, hogy nem minden úgy van, mint a magyarban. Azt be kell látni, hogy a magyar nagyon kötetlen nyelv, meg kell szokni, hogy a legtöbb nyelvben nincs mondat alany + állítmány nélkül stb.


Az egyedül tanulás élményéről én tudnák mesélni bőven. Én jobban szeretek előbb magam megismerkedni a nyelvvel és eljutni egy szintre. Számomra frusztráló az, ha elmegyek egy nyelviskolába és a tanár feltesz egy kérdést, amire vért izzadva sikerül normálisan válaszolni... Na mindegy. :)

Ugyan nem a nulláról, de az angolt suli mellett egyedül hoztam fel egy nagyon alapfokról egy B2-C1 közötti szintre (előrehozott emelt érettségit tettem). Itt ugye nem kellett ismerkedni a nyelvvel, csak a szókincsfejlesztésen és a nyelvtanon volt hangsúly. Utóbbihoz kell egy könyv, meg a youtube, ahol hihetetlen sok nyelvtani videó van (a legtöbb nyelvből), minden szinten. Aztán emellé TV, rádió, újság, könyv.

A franciával tavaly nyáron kezdtem ismerkedni, és most úgy gondolom, egy stabil B1 szinten állok. Hozzáteszem, nem tanultam szét az agyamat, a nyáron elkezdtem, de utána hónapokig nem is foglalkoztam semmit az egésszel, valamikor novemberben szedtem elő megint, de akkor már tudatosan az volt bennem, hogy meg akarok tanulni franciául.

Számomra ami a legmeglepőbb volt, és pozítv, hogy rájöttem, nem kell évekig kínlódni egy nyelvvel. Sajnos, az angollal negatív tapasztalataim voltak, 6 éves koromtól tanultam, és 17 évesen jutottam el odáig, hogy szerezzek papírt a tudásomról. Persze, az is lehet, hogy most csak azért érzem könnyebbnek, mert már ismerem, hogy hogy tudom a legtöbbet kihozni magamból. :)


Amit javaslok, és én is így kezdtem, hogy hallgasd a nyelvet. Tök mindegy, hogy egy kukkot sem értesz, csak hadd szokja a füled. Én minden este lefekvés előtt kb. fél óriág valami francia rádiót hallgattam. Fontos az is, hogy tetszen a nyelv, vonzzon a hangzása, egyszerűen akard azt, hogy megtanuld a nyelvet, mert motiváció nélkül az egész nem megy!

Ami a kezdeti nyelvtant és szókincset illeti, sokáig nem találtam a megfelelő eszközt. A lingeának van ilyen nyelvtani összefoglalója, azt könyvtárból kivettem, de nem igazán értettem azt a sok "hülyeséget", ami le volt írva, úgyhogy nekem az nem sokat ért (pedig állítólag jó tisztában lenni a nyelvtannal úgy nagy általánosságban már a kezdetekkor). Amúgy meg még a nyáron megvettem egy nyelvkönyvet, de igazából azzal se tudtam hónapokig mit kezdeni. Úgy gondolom, előbb ülepednie kell az egésznek egy kicsit, de lehet, hogy ez csak nálam volt így. :) Ami nekem igazán segített, az megint csak a youtube volt. Nem tudom, te milyen nyelvet kezdenél, de ha csak nem valami ritka nyelv, hanem viszonylag gyakori, akkor nagy valószínűséggel találsz te is anyagokat. Nekem nagy szerencsém volt, mert franciából egy komplett kezdőktől haladóig csatorna van. Nyílván nem csináltam végig, de ahhoz tökéletes volt, hogy kialakuljon bennem egy kép az egészről. Gyakoroltam a kiejtést és alapszavakat tanultam meg stb. Két hétig csak ezt csináltam, aztán késznek éreztem magam visszamenni a könyvre, ezt is csinálgattam, mellette pedig neki láttam a kreatív franciának, nagy megfontolás után. Hallottam, hogy nem jó, tele van hibával, viszont abból a szempontból egyedülálló, hogy tényleg a beszédre megy rá, és saját magamtól alkotok mondatokat. Az meg, hogy hibák vannak, arra azt tudom javasolni, hogy azért full kezdő szintről nem jó neki állni, eleve a kiejtést el kell lesni valahonnan, de ehhez se kell feltétlen tanár (youtube, ismét :D). Az lehet, hogy pénzt nem adnák ki érte, mert nem egy nagy durranás, de a neten sok nyelvből láttam, hogy felrakták. Ha spanyolt, vagy olaszt szeretnél, az jó eséllyel fent van.

Aztán mostanában már filmezéssel is próbálkozok, és hihetetlennek tartom, hogy kb. 3 hónap alatt ennyit fejlődött a tudásom, szóval én azt mondom, manapság, internettel meg egy kis időráfordítással meg lehet tanulni egy második idegen nyelvet. Egy elsőt nem, mert nincs meg az ember rutinja, vagy nem is tudom...

Szerintem ha nyelvvizsgára készülsz majd, vagy ilyesmi, akkor bőven ráér elmenni tanárhoz. Amíg csak a nyelv maga le tud kötni, és érdekel, és meg akarod tanunli, addig felesleges pénzkidobás. Az alapoknak a youtube-on rengeteg anyanyelvű által készített videó van, annyi, hogy a magyarázat rendszerint angolul van, de ha jól értem, ez neked nem okozna problémát.


Még annyi, hogy ha valami egzotikus nyelvet tanulnál, akkor ahhoz azért kösd fel a gatyád, mert azokból nem lesz olyan nagy választék, főleg nem magyar kiadótól.


Ha kérdésed lenne, írhatsz nyugodtan!

Jó nyelvtanulást.


18/L

2016. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!