Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valaki kiemelt...

Van olyan, hogy valaki kiemelten intelligens (130+ IQ) és jó a problémamegoldó képessége, de nyelvel nem boldogul a memorizálás miatt?

Figyelt kérdés

Tehát a memorizálási feladatokban elvérzik, mint a szótanulás, ezért egy bizonyos szintnél többre nem is lehet képes nyelvtanulásban?

Másképpen: Amennyire jó a logikus, absztrakt gondolkodás képessége, annyira rossz a memorizálási?



2016. jan. 21. 11:45
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen. Iskolában nekem is dicsérték az intelligenciámat meg a problémamegoldó skilljeimet, mindig is kvázi kitűnúő voltam, de most egyetemen (jog) szenvedek, mert nehéz ezt a sok s.eggtitán szöveget memorizálni amit drága törvényalkotóink írnak :P. Hallottam már olyanokról is, akiknek nem ment a nyelv sehogy se, gondolom, mindenkinek más a "vakfoltja".
2016. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha magyarul meg tudtál tanulni, akkor csak nincs elég motivációd. Ha kiraknánk egy szigetre egy rakás bennszülöttel, pár év és beszélnéd a nyelvüket, az tuti.
2016. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nem tudom... nem hiszem, hogy összefüggés van ezek között... 125-ös az IQ-m - megjegyzem egyáltalán nem tartom magam emiatt kiemelkedően intelligensnek - , szuperül megy a nyelv (már amelyiket szeretem :D) viszont a problémamegoldó képességem elég csapnivaló :-(


És igen, 2.-iknak igaza van: kicsapnának nyelvi környezetbe, hamar rá lennél kényszerítve, hogy megtanuld. Nem annyira memorizálni kellene a nyelvet, mint hagyni "beáramolni" magadba, ahogy a kisgyereknél :-) Persze, ha időhöz vagy kötve (mondjuk fél év múlva viszgázni kell), az más.

2016. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem csak egyféle intelligencia létezik.
2016. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Ez jó megfogalmazás.

Nekem a nyelvtanulás nem, de a bemagolandó szövegek tanulása nagyon nem megy. Egy 4 rövid versszakokból álló verset 4-5 órán keresztül szoktam tanulni (persze, szünetekkel), míg sok ismerősömnek ez csak 5 perces folyamat. Én itt szívtam meg, mások meg a matematikával. Ami nekem pofon egyszerű (pl. a 2015-ös matek érettségi), az másnak nagy fejtörést okoz, vagy rosszabb esetben nem is boldogul vele...

Egyébként az IQ-m 135-140 között van, nehéz olyan hivatalos tesztet találni, ami pontos eredményt ad.

2016. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!