Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A jogász diploma megszerzéséhe...

- Lana - kérdése:

A jogász diploma megszerzéséhez milyen típusú, és milyen fokú nyelvvizsga szükséges?

Figyelt kérdés

2016. jan. 21. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:

"A mesterfokozat megszerzéséhez bármely olyan élő idegen nyelvből, amelyen az adott szakmának tudományos szakirodalma van, államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."


felvi.hu

2016. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Azért csípem, amikor valaki egyetemre, főiskolára akar menni, de arra sem képes ( vagy ahhoz is lusta), hogy a neten kb. 1 perc alatt utánanézzen a szükséges információknak.
2016. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Előzőt hiába pontozták le igaza volt, és jogász szakon különösen utánajárhatna a jogszabályoknak a kérdező. Amúgy igen, amit az első válaszoló belinkelt, az érvényes.
2016. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az utolsóra pedig, több forrásból is próbáltam tájékozódni, ugye bár behozták hogy a 2015/2016-os évben már felsőfokú kell, aztán pontosítottak hogy csak a nemzetközi tanulmányok szakon van ez így a mester képzés elvégzésénél, de osztatlan képzésről nem olvastam, ezért szerettem volna megbizonyosodni a dologról.

2016. jan. 24. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha eltekintünk a KELL-től, egy jogásznak mondjuk illene egy angol felsőfokút letenni. Szakmait is.
2016. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi roppant hasznos hozzá szólást is! Jelenleg is több nyelven tanulok, többek között oroszul és olaszul, szóval azt tanácsolnám mielőtt kioktatnánk másokat előtte "illene" tájékozódnunk.
2016. febr. 16. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a mondattal igazad volt, nekkked is tájékozódni kellett volna.
2016. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
B2 C1
2017. dec. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem eszperantó van és elfogadták :-) Középfokú......:-)


Angolt utáltam..full kettes voltam gimibe érettségin kegyelemből mentem át..ja ja hülye vagyok....nem is értem római jog szigorlatra hogy tudtam jelesre felkészülni vagy Pp-re- gondolom aki jogra jár tudja milyen szép tantárgy és nálunk szóban van) négyesre....esetleg polgári jogok full jeles...ja de az angol az nem megy és sose ment! :-) Attól mert valaki jogász nem feltétlen kell angol felsőfokú.....ha majd dolgozik benne pl büntetőjog akkor meg pláne....ne angolul hadoválj hanem ha elkapnak pl rablásért tudjad a tényállást magyarul és értsd is! Államvizsgán emlékeim szerint magyarul kérdezték a tételeket is.....

2017. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!