Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó felsőfokú francia...

Origó felsőfokú francia mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam volt és a magnón elhasalt :S Eddig origó nyelvvizsgán gondolkoztam én is, de az osztálytársam azt mondta, ne menjek, mert "szivatnak".

Tapasztalatok?



2016. jan. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én és 2 másik ismerősöm tapasztalatai alapján meg tudom erősíteni. A hallott szöveg értés náluk nehéz. Más-más nyelvekből voltak.
2016. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Biztosíthatunk, hogy senkit sem szívatunk :) Tegyél egy próbát!


Üdvözlettel:

Origó-csapat

2016. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A felsőfokú vizsgát nem ismerem, de én 2015-ben francia középfokún voltam.

Meg tudom erősíteni, hogy a magnóhallgatásos feladat nehéz, sőt kimondottan szemétnek mondanám. És ez nem csak a saját véleményem, utána a többi résztvevő is fel volt háborodva. Hogy miért?

- Általános nyelvvizsgán olyan szöveget adtak, ami inkább szakszöveg (műszaki téma) volt.

- Rendesen rá is kérdeztek a szakmai pontokra.

- Egyeztetve a tapasztalatokat, volt olyan rész, amelyet egyikünk sem értett. (Vagy mindegyikünk másképpen.)

Előny viszont, hogy magyarul lehet válaszolni, ezért bátran lehet találgatni a megfelelő szakkifejezések ismerete nélkül is. Nekem helyenként bejött a "totózás", de így is ez a részpontom lett a legalacsonyabb.

Ezzel szemben a beszélgetésen rendesek voltak, és a két pontszám együtt számít, tehát ha valaki a magnón megugorja a minimumot, akkor jók az esélyei.


Idén év végén vagy jövőre tervezem a felsőfokút, de nem hiszem, hogy az ITK-Origóra fogok menni...

2016. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!