Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi előkészítősök, és úgy...

Nyelvi előkészítősök, és úgy egyébként mindenki, mi a véleményetek a most most megjelent törvénymódosításról?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy a NyEK-esek eldönthetik, hogy szeretnének-e angolból felső szinten +2 tárgyból angolul érettségizni és ezért egy kéttannyelvű érettségi bizonyítvány kapnak ami egyenértéke egy felsőfokú C1-es nyelvvizsgával(+40pont a felvételin).

A Jan. 22.-én megjelent módosítás szerint ezt eltörölték, csak a kéttannyelvűsöknek van erre lehetőség (nekik kötelező jelleggel)


Mennyire érint titeket hátrányosan a változás, főleg így, hogy jelentkezés előtt néhány héttel derült ki? Mi a helyzet az "elpocsékolt" (legalább) 2 évvel?



2016. febr. 1. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem újabb felesleges korlátozás, de ettől függetlenül nem elpocsékolt idő az, amit a plussz nyelvtudásra fordítasz így. Illetve több ideje van így a diákoknak eldönteni, merre szeretnének továbbtanulni, jobban teljesítenek az érettségi vizsgákon, jobb eséllyel szereznek felsőfokú nyelvvizsgát még az érettségi előtt, szóval egyáltalán nem felesleges a nyelvi előkészítő. Egyébként szerintem célszerűbb külön megcsinálni a C1-et, de ez csak a saját véleményem (legalábbis nekem így elég jó eredményem lett).
2016. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!