Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgát...

Angol felsőfokú nyelvvizsgát melyik szervezetnél érdemes letenni?

Figyelt kérdés
Érdekelne kinek milyen tapasztalata volt és hol, pro és kontra érvek az egyes helyek mellett.

2016. febr. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a szervezetek alatt nyelvvizsgaközpontokat értesz? :)


Amennyiben igen, én az Origo/DExam/Euroexam vizsgákat ajánlom, egyszerűen csak, mert ezek általában több embernek sikerül, mint máshol. Esetleg city&guilds.


Ha mégis egyet kell mondanom, akkor DExam írásbeli C1, a hibajavítós feladat egyszerű, a mondat + szóbehelyettesítő szintén (ez már 3 feladat). Két levelet kell írni 250 szó terjedelmében, természetesen a nyelvtani taktikákat be kell vetni, de szerintem az értékelés korrekt.


Szóbelinek pedig Origo-t ajánlok. Készülni kell a témekörökből, az 1000 Q 1000 A c. könyv jó lesz a párbeszédes szituációnak. Egyedül a magnó kritikus, de 5-6 pontot erős középfokkal is össze lehet szedni, bár 8-at kell, ha tényleg C1 szinten van 10-12 pontot összetudsz szedni. Én így csináltam, és szerintem ez járható út más számára is. :) Remélem segítettem.


A DExam írásbeli feladatokról a honlapon van mintafeladat és részletesebb leírás is, az klasszikus Origo szóbelin pedig 1. bemutatkozás 2. képhúzás után választanod kell, hogy melyikről beszélsz 3. párbeszéd ....4. magnó :)

2016. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Euroexamen voltam, összességében szerintem nem túl nehéz ahhoz képest hogy c1es. Nekem sokat segített az hogy mehettem olyannal akit ismertem szóbelire. Egyedül a hallgatás lehet trükkös néhol. Amúgy szerintem csinálj meg mindegyikből egy feladatsort hogy lásd milyen ha nem tudsz dönteni.
2016. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már city@guilds...

"Kedves Diákok és Tanárok! Sajnálattal tudatjuk Veletek, hogy a City & Guilds 2015. augusztus 31-ével megszünteti az angol nyelvvizsgák kínálatát az egész világon, köztük Magyarországon is."

2016. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!