Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni (hány tantermi óra kell) angolul B2 fokon ha csak azzal foglalkozom? Katedra nyelviskolába Budapesten.120 órásnál nem láttam nagyobbat de gondolom ez kevés.

Figyelt kérdés

15éves fiú vagyok középiskolába kilencedik osztályos vagyok nyáron (elszeretném kezdeni) megszeretnék tanúlni angolul B2 fokú nyelvizsgát szeretnék tenni! 8 éve németet tanulok eléggé jó vagyok belölle van nyelvérzékem de németből majd késöbb szeretnék vizsgázni.. valamennyit tudok angolú jó pár szót nagyon .nagyon alapfokon tudok pár mondatot alkotni szóval azért tudom h mi azaz angol de ez a tudás nagyon nagyon álltalános ami rám ragatt innen onnan..


KATEDRA nyelviskolára gondoltam Budapesten Újbudán aki tud rola monsani valamit azt megköszönném ha mondana.. èn privát oktatási részre gondoltam de majd meglátom.. mennyi idő alatt lehet kb megtanúlni? Ha akár heti 4x4 órában csinálom? Melyik nyelviskolában érdemes elvégezni ? Hány tantermi óra kell ?én 120 órásnál nem láttam többet de gpndolom ez még kevés..



2016. febr. 8. 20:32
 1/2 Ivett néni válasza:
Ha teljesen kezdő vagy (nullakezdő), akkor elvileg minden szintnek 90 órát kell számolni csoportban körülbelül. Kezdő-A1, A1-A2, A2-B1, B1-B2, tehát 4x90 órát kb. Ennél mehet gyorsabban, pl, ha kis létszámú csoportban készülsz, otthon is foglalkozol legalább annyit vele, és fogékony vagy( a német után sztem nem lesz gond). Mindenképpen kérj szintfelmérést, mert csak az után lehet megjósolni hány órára vagy a B2-től körülbelül és ez alapján tudnak megfelelő csoportba tenni, akik arról a szintről indulnak, mint Te. Ez elvileg mindenhol ingyenes szolgáltatás. Sok sikert!
2016. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen gondoltam hogy a 120 óra az nem sok erre de lesz rá időm otthon is tanulni fogok bőven. Én ilyen privátra gondoltam ahol ugye csak egyedül vagyok esetleg 1-2 ember mert azt nem szeretem hogy ilyen nagy klasszikus táblás óra van ahol tizenes a létszám mert ott elöbb utóbb lemarad valaki! Ez a szintfelmérő nem rossz ötlet szerintem így fogom tenni :)
2016. febr. 9. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!