Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból felsőfokról C2-re...

Angolból felsőfokról C2-re hogyan?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltam felsőfokút, de szeretném ha nemcsak, hogy nem kopna, de fejlődne a tudásom.

Viszont eddig csak filmeket néztem angolul. Most szeretnék elkezdeni regényeket is olvasni. Viszont van egy csomó szó bennük, amit nem értek. :/

Ilyen kevésbé használatos szabak persze. Meg ilyen ritkán előforduló melléknevek.


Az baj, ha anélkül olvasok el egy könyvet, hogy kiszótáraznám ezeket? Értem a sztorit nélkülük is, viszont nem tudom így van-e értelme.


Gondoltam még arra, hogy szerzek egy penpal-t, de elég nehéz manapság normálisat találni. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam.


A célom tehát az, hogy olyan szinten megtanuljak angolul, hogy a Cambridge-es vizsgát is le tudjam rakni, ha kell. (C2-es szinten)

És persze hogy gond nélkül tudjak filmeket nézni, regényeket olvasni eredetiben.


Ha tudnátok javaslatokat/könyveket ajánlani, azt nagyon megköszönném!

Láttam, hogy vannak C2-es vizsgafelkészítő könyvek, azokra mennyire éri meg beruházni?



2016. febr. 11. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Tiszteletreméltó elhatározás.


Szerintem úgy is lehet fejlődni, hogy sosem szótárazol, csak két dolog kell hozzá:

1. több száz könyv elolvasása

2. némi fotografikus memória

Ennél, beláthatod, valamivel hatékonyabb dolog egy kis tudatos munkát belefeccölni. :)


C2 szinthez szépirodalmat én nem ajánlok, mert az már pont az a szint, amikor bármit meg kell tudni emészteni. Inkább az legyen a válogatás, hogy mi az, amit szeretsz? Mert más műfajt emészteni kínlódás.


Ha nem szorít az idő, Proficiency tankönyvből többet is ki lehetne végezned - mondjuk két év felkészülésbe belefér 3 könyv. Könyv annyi van, mint a tenger, és ha némileg változott is a vizsga, kárt egyik régi (régi alatt a 90-esek értendőek) sem okoz. :)

Szerintem ilyeneket a neten kéne először keresgélni, aztán belenézve eldöntheted, hogy van-e értelme megvenni papíron. Az valahogy emberbarátabb, azt én elismerem.

2016. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Jön a tavasz, meg a turisták. Irány a legközelebbi idegenforgalmi csomópont (bevásárló utca, városban szállodanegyed, vidéken történelmi vár, stb) és vadássz magadnak párat :D

Ha valamelyik láthatóan keres valamit, azonnal ajánld fel a segítségedet. Ha csak ráér, bámészkodik, akkor te kérdezz tőle valamit. :D Közben "mellesleg" ismerkedj össze velük... És egész nap beszélgess a külföldiekkel.


Ha akarod, jegyzetelhetsz a hallottakról.


Ha egy picit szégyenlős vagy ehhez, eleinte írd le az első, kezdeti kifejezéseket, és olvasd fel nekik :D

"Jó napot kívánok, én helybeli vagyok, és úgy látom, Ön eltévedt, vagy keres valamit. Segíthetek?"

"Ismerem a járást, szívesen elkísérem Önt, és közben megmutatom a környék nevezetességeit."

ilyeneket :D

2016. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hahó :) Szimpatikus az elhatározásod. Nekem vannak C1-C2-es szószedeteim, amit IELTS CEFR GlobalELT (Andrew Betsis, Sean Haughton) könyvekből írtam ki. Szivesen elküldöm, ha adsz egy (lécci nem freemailes) email címet.
2016. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ment ;) (nézd meg a SPAMben is ha nem látod a beérkezettek közt)
2016. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megkaptam, köszi! :)


De tényleg ennyire rövid? :O

2016. febr. 11. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát rövidnek nem mondanám, habár nem az összes szó, mert közben elegem lett és már forogtak a szemeim, olyan szavakat tartalmaz :(
2016. febr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért ez kiváló, hogy hárman adtak jó tanácsot, és csak a harmadiknak köszönöd meg.

Miközben például én is felajánlottam burkoltan, hogy küldök könyveket (...a neten kéne először keresgélni...)

2016. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!