Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul szeretnék tanulni...

Angolul szeretnék tanulni egyedül. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Konkrét célom nincs. Német nyelvvizsgám van, sosem tanultam angolt és mivel manapság már legalább egy alapszintű angol tudás elvárt, így szeretnék én is kicsit tanulni.
2016. febr. 14. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Ezt kell beszerezni.

[link]

2016. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nehogy ebből kezdd el! Játsszál számítógépes játékokat, nézzél rajzfilmeket, feliratos filmeket, zeneszövegeket, szótározd, amire kíváncsi vagy, abból ragad. Nyelvtani magyarázatok vannak bőven az interneten, youtube videók, kis történetek is. Vehetsz egy kurzuskönyvet is, hogy kövess valami sorrendet, de ez nem mindenkinek a stílusa.
2016. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
[link] ez egy nagyon jó oldal anyukám is innen tanult meg angolul :D a lényege az hogy ha feliratkozol akkor azt hiszem hetente kapsz új leckéket és mellé feladatokat. Van egy másik oldal is [link] itt feladatokat találsz inkább
2016. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Helló,


Totál önállóan nulláról? Lehet, hogy legalább az elején nem ártana legalább alkalmanként egy tanár, akár egy egyetemista ismerős is jó. Mindenesetre csak ismételni tudom, hogy minél több angol dolognak tedd ki magad (film, sorozat, zene ...). Ezekkel az a baj, hogy nincsenek "lebutítva", így totál kezdőknek frusztráló lehet.


Ezek akkor jók, ha már valamennyire megy:

Itt tudsz szövegértést, kiejtést gyakorolni: [link]

Oxford Bookworms, Penguin Readers: ezek egyszerűsített olvasmányok, kezdő szinttől.


A Kis angol nyelvtan referenciakönyvnek jó, de tankönyvnek ne használd. A pusztán nelvtant tanító nyelvoktatás már nem "divat".

2016. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyen lassú, rengeteget beszél magyarul, ráadásul kiírja a kiejtést magyarosan - nem korszerű.
2016. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, 3-as, ez is borzasztó! Innen anyukád nem tanulhatott meg angolul! Ez is csak magyarul magyaráz és odaírja a kiejtést magyar átírással! Idegen nyelvet nem magyarul kell tanulni. Meg se fog szólalni, aki folyton csak fordít!
2016. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Duolingo-val én egész jól haladok.
2016. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!