Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A dán vagy a norvég nyelvet...

A dán vagy a norvég nyelvet lenne érdemesebb/jobb tanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, hogy a dán és a holland nyelv nagyon hasonlít a németre (amit már majdnem 8-9 éve tanulok). Mivel érdekelnek a skandináv országok, a nyelvük, meg azért a kultúrájuk is, ezért gondoltam, elkezdek dánt tanulni (Duolingo. Tudom, nem biztos hogy a legjobb, de valamire csak jó lehet). Csakhogy a kiejtésük szerintem érthetetlen. Egybe folynak a szavak, valamit külön-külön sem mindig lehet érteni (lehet, hogy csak az alkalmazásban, de még csak arra tudok támaszkodni). Ugyanezen az oldalon találtam egy régebbi kérdést ezzel kapcsolatban, és a válaszok alapján a norvég (bokmål) a legegyszerűbb közülük nyelvtanban és akcentusban is. Viszont nem hasonlít annyira se a németre, mint a dán.


A kettő közül melyiket ajánljátok (német és angol mellé)?



2016. febr. 15. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Dánt mondanám. Én is speciel önszorgalomból elkezdtem tanulni egy északi nyelvet; svédet. Engem is hasonlóan érdekelnek az észak-európai országok, számomra teljesen szokatlan módon, dehát ez csak így kialakult (...) :D

Egy nyelvcsaládba tartoznak ezek a nyelvek - germán nyelvcsalád, mind a svéd, dán, norvég a némettel egyetemben. Későbbiekben én még a németet fogom célként kitűzni, mert nagyon minimális alapismeretem van róla MÉG (remélem) :D

/Norvég nyelvet nem igen ismerem 4 északi közül, így arról nem tudok véleményt mondani, de egy nyelvcsalád mint rákutattam. Nyelvtanát meg írásban, az is lehet jobban meglehet szokni. Épp a minap néztem egyébként egy dán szöveget.. hát svéd írás után szokatlan volt látni, kiejtésben is másabb volt azért, de valamelyest következtetni egyes elemekre lehetett a nyelvben.. =) /

2016. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor a dánt folytatom. A némethez meg sok sikert és kitartást kívánok :). Eleinte nehéz lesz, de meg lehet tanulni.

Egy valamit ne feledj: und, aber, oder, sondern, denn, nem változtat a szórenden. Később hasznos lehet, és sok hibától ment meg (ezek után egyenes, többi után fordított szórend áll).

2016. febr. 16. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt tedd már hozzá h ezek fő és mellék mondatok kötőszavai és a mellékmondat szórendjéről próbálsz most beszélni. Ráadásul olyan butított formában h az már fáj. Ugyanis a mellékmondatok többségénél olyan kötőszó van amely után 'KATI' szórend van és ezt meg nem is említetted.
2016. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!