Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A need, should, must mikor...

A need, should, must mikor használandó az angolban?

Figyelt kérdés
A mustról tudom,hogy belső kényszer, de az need-et nem nagyon tudom megkülönböztetni a should-tól.

2016. febr. 18. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Need - szükség valamire. Pl. The car needs petrol. (az autónak szüksége van üzemanyagra)

Should - kellene. Pl. I think you should go to doctor. (szerintem orvoshoz kellene menned)


Eléggé különböző a kettő, nem értem a problémádat :)

2016. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. febr. 18. 21:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Néztem egy gyilkossági ügyről szóló dokumentumfilmet, ahol a kihallgatást végző azt tanácsolta,hogy "you need to be honest with me. Miért nem should? Őszintének kellene lenned velem.
2016. febr. 18. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért nem mondta akkor azt,hogy have to be honest with me?
2016. febr. 18. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Need-szükség kifejezésére, pl : I need my phone-Szükségem van a telefonomra

Should- kéne, kellene pl. I should to do my homework- Meg kellene csinálnom a házimat.

Must-kell, muszáj, felszólítás- You must write your homework-Muszáj megcsinálnod a házidat.

2016. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

A need to az olyan, mint a have to.


Azért nem mondta, hogy should, mert azt átszínezi a beszélő véleménye.


Azért nem mondta, hogy have to, mert mondhatta azt is, hogy need to.

2016. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben a szövegkörnyezetben gyakorlatilag lényegtelen hogy have to-t vagy need to-t használsz. Ne keresd az okot, olyan mint ha megkérdeznél valakit hogy miért azt mondja hogy megírja a házi feladatát, és miért nem azt hogy megcsinálja a házi feladatát. A jelentés ebben az esetben mindkét igével ugyanaz.
2016. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!