Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tudni középfokú...

Mit kell tudni középfokú olasz nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptemberre szeretnék felkészülni középfokú olasz nyelvvizsgára (a vizsga típusát még nem tudom, ott még nem tartok, hogy azt el tudjam dönteni). Jelenleg alapszinten állok, az lenne a kérdésem, hogy mi a követelmény a középfokra? A Nuovo Progetto Italiano könyvek közül mind a három szükséges, ugye? Ezen kívül mit tudtok mondani segítségként? Mi az, ami mindenképpen kell? Mi az, amit már nem kérdeznek középszinten? Köszönöm!

2016. febr. 27. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ugyan az a követelmény mint bármely más nyelvvizsgánál. Áll ugyan úgy egy szóbeli részből: ami a beszélgetés és a labor (azaz a magnó hallgatás) és egy írásbeli részből. Én egyébként most voltam másodjára, de nem hiszem hogy meglesz. ORIGO-s szóbelin rettentő nehéz a magnó mostanában, szóval ha lehet inkább BME-re menj. Ott esetleg kicsit jobban belekérdeznek a témába, de sokkal egyszerűbb a magnó. És írásbelire is a BME-t ajánlom, ugyanis ott nincs fordítás csak lyukas szöveg meg a levélírás. Egyébként középszintet még a kék progettóbol is simán meglehet csinálni. A narancssárga már csak ráadás, de nyilván nem árt ha azt is tudod. Mindenképpen kell szóbelire(a fontosabb témák): családod, ünnepek, sport, nyaralás, iskola, időjárás, étkezés, szabadidő, ház bemutatása, egészség, szolgáltatások, környezet szennyezés, napi rutin, iskola rendszer, lakóhelyed, Magyarország, Olaszország, munka, közlekedés, információ technológiák, mai társadalom - nagyvonalakban. Meg hát szükséges a szókincs. Írásbelire tudj írni két levelet (formálist és informálist) meg kell tudni normálisan a nyelvtant (igeképzés, szóbehelyettesítés, szövegértés, névelől, névutók, határozók helyes használata stb.) Nem fognak kérdezni már viszont komolyann, összetetteb igeidőket, és nehezebb időegyetetés sincsen. Szóbelin pedig konkrétabb témák vannak, jobban belekérdeznek egyes dolgokba (tehát itt ár nem elég ha csak általánosságban tudsz beszélni) és nem várnak el hatalmas szókincset sem. DE HA LEHET KERÜLD AZ ORIGO NYELVIZSGÁT! Ha éppen szerencséd van akkor sikerülhet, de a magnón nagyon sokat buknak meg, köztük már én is elvéreztem, pedig már 4 éve tanulom a nyelvet és voltam már cserediák is kinnt az olaszoknál. Ennek ellenére beszélgetésen mindig 40 pont körüli eredményt értem el, magnón meg mindig 1-2 pont hiányzott...
2016. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!