Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul mennyi idő alatt...

Olaszul mennyi idő alatt lehet tanár nélkül megtanulni egy középfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel kezdtem el, azóta kitartóan naponta több órát foglalkozom vele, megvannak a könyvek is, plusz az internetről is veszek hozzá anyagot, meg vannak olasz ismerőseim, akik segítenek benne. Ha minden jól megy, szeptemberben fogom újra elkezdeni az egyetemet (amit két éve egyszer otthagytam, hogy miért, az nem lényeges), és Erasmus-szal szeretnék majd Olaszországba kimenni, terveim szerint a 4. vagy az 5. félévben. Sikerülhet addigra olyan szintre jutnom, ha szeretem, érdekel és eddig könnyen megy is (azt is nézve, hogy 6 évig tanultam előtte franciát, ami némileg segít benne)?

2016. febr. 28. 03:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudja a fene. Ismerek olyat, aki mér évek óta tanul, most tanár mellett is vagy másfél éve, aztán már két vizsgán bukott meg, mert annyira nehezen tanulja meg.

Nem derült ki, hogy a beszédben is tudnak-e segíteni, mert azért ez kritikus része a nyelvvizsgának. Illetve azt is el kell fogadnod, hogy egyetem mellett nem fogsz minden nap több órát foglalkozni vele.

2016. febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 év
2016. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy debil.
2016. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!