Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségire...

Emelt angol érettségire készül itt valaki? Hogyan készülsz? Kiemelkedően jó eredményt kell elérnem, minden tippnek örülnék.

Figyelt kérdés
90% a célom, vagy a felett. Ti hogyan és miből készültök fel a vizsgára? Főleg a szóképzés és a szóbeli feladatok a gyengéim, a többi meg szokott lenni 90%. Van, aki esetleg szívesen beszélgetne Skype-on, gyakorlásból?
2016. márc. 7. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én anno csak a régi feladatsorokat csináltam meg, és annyi elég is volt. Milyen szinten vagy jelenleg? Jól megy?
2016. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem jól megy, csak a szókincsem még eléggé témafüggő. Meg reménykedem, hogy lesz ötletem, hogy egyáltalán mit is mondjak. Nem magoltam be kész szövegeket vagy ilyesmi (van aki ezt tanácsolta, de nem az én stílusom), csak reménykedem, hogy jó lesz a téma. :)Neked hogy megy? Mitől tartasz a leginkább? Mi a gyengéd, mi az erősséged? :) Milyen eredményre lenne szükséged és hová készülsz vele? :)
2016. márc. 7. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj én már két éve letudtam :D Én úgy készültem, ahogy fentebb írtam, szóbelire meg egy 1000 kérdés 1000 válaszos könyvet néztem át.
2016. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most készülök emelt angolra. Igazából a szóbeliig még 3 hónap van, szóval még semmit nem kezdtünk el kidolgozni, bár nyelvre nem is lehet sajnos sehogy. Én angol tagozatos osztályba járok, sok angolom van, így ez mondhatjuk, hogy folyamatos készülés. Heti 1 magnót hallgatunk, a tanárral beszélgetünk, végigmegy minden emberrel 1-1 szóbeli feladatsoron, így lesz gyakorlatunk abban is, hogy hogyan kell beszélni. Emellé én folyamatosan oldom meg az emelt érettségire felkészítő könyvben lévő feladatsorokat, heti 1-2 levelet beadunk, azt kijavítja. Van egy nap dupla órával amit arra szánunk, hogy a neten lévő feladatsorokat csináljuk. Plusz az 1000 kérdés 1000 válaszos könyvet is már szinte végigolvastam, de szerintem az túl könnyű egy emelt szinthez képest, bár az enyém mondjuk C1 nyelvvizsgára készítene fel elvileg, de a vizsga sokkal nehezebb volt, így ebből a könyvből max jó bevezető mondatokat, néhány szót tudok megtanulni.

Szerintem a lényeg, hogy folyamatosan olvasgass, nézz videókat, filmeket angolul, írj leveleket, és hogy ha szünet is van, azért pár órát szánj rá, mert én ennyi év tanulás után is 2 hét alatt pl. teljesen kiesek a ritmusból:D

Nyugodtan írhatsz, ha szeretnél, én is benne vagyok az érettségis pörgésben, és most nyelvvizsgáztam épp, az is jó gyakorlás volt az érettségire tulajdonképpen:D

2016. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!