Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gaz ha nem sikerul a...

Nagyon gaz ha nem sikerul a DSD alapfoku nemet nyelvizsga?

Figyelt kérdés

5. osztalyba kezdtem es most 8.-os vagyok.

Nem keszultem sokat ra.

De nagyon felek



2016. márc. 8. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, alapfokot egyébként is totál felesleges csinálni. Ha később fontos lesz neked a nyelv, úgyis kell közép/felsőfok, és akkor az alapfokra csak ki lett dobva a pénz. Ha nem lesz fontos a nyelv, akkor sem érsz semmit az alapfokkal, mert lényegi tudást nem bizonyít, semmire nem elég.
2016. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez most ingyenes az iskolankban ezert akarjak a szuleim h menjek
2016. márc. 8. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, főleg ebben a korban, pláne úgy, hogy nem nagyon készültél rá. Ne stresszelj, ne félj, ha nem sikerül, annak sincs semmilyen negatív következménye, majd még több tanulással később leteszed a közép vagy a felsőfokot.


#1 A kérdező még csak nyolcadikos, középiskolai fölvételinél bizony még az alapfok is számít. Így, hogy ingyen van, pláne hülyeség kihagyni.

2016. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, inkább fogd fel úgy ezt a nyelvvizsgát, mint egy lehetőséget. Semmi sem múlik rajta, hiszen ez csak egy lehetőség, amivel élsz, nem pedig kötelező valami, ami esetleg befolyásolja a későbbi életedet. Ha nem sikerül, nem történik semmi. Emiatt kizárólag nyerni tudsz vele, hiszen ha sikerül, ha nem, legalább kipróbáltad magad egy ilyen helyzetben, tapasztalatot szereztél! Ha pedig mégis sikerül, az meg tök jó dolog :)


Ahogy írják, az alapfokú nyelvvizsga alapvetően nem jó semmire, tehát egyedül visszajelzés lehet számodra, hol tartasz, valamint tapasztalatot szerezhetsz vizsgahelyzetben. De mivel nem ér sokat az alapfokú, később mindenképp érdemes magasabb szintű nyelvvizsgát csinálni, így egyáltalán nem leszel hátrányban, ha nincs meg az alapfokú vizsgád. Nem kell később elmondanod ezt sehol, nem kerülsz miatta negatív megítélés alá.

2016. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!:)

Mindenkepp akarok majd kozepfoku nyelvvizsgat 1-2 ev mulva, amikor keszen allok ra.

Nagyon szurkoljatok nekem legyszi:D

2016. márc. 8. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Legalább

gyakorlod

2018. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!