Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg ragozni,...

Hogyan tanuljak meg ragozni, eloszor ferfi, nő és semleges szerint vagy egyszerre estek szerint?

Figyelt kérdés

Szlovakban van harom nem, ferfi,no es semleges. Ezen belul vannak esetetek mint Nominativ,Akuzativ,stb...

Hogyan tanuljam oket szerintetek?

ferfi nem ..es az esetek..majd ha ezt tudom akkor no nem re...vagy esetek szerint es az osszes nemre egyszerre?



2016. márc. 11. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Számomra esetek szerint egyszerre logikus.
2016. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Az életben nem hallottam még olyat, hogy valaki esetek szerint tanult volna. Nemek, ill. ragozási típusok szerint áll össze egy ragozási sor, azt kell egyben tanulni.
2016. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én módszerem az, hogy kezelhető méretű darabokra szedem a ragozási táblázatot, és azokat memorizálom.


Például:

Genitív, hímnem, egyes szám


od pekného chlapa

od pekného hrdinu

od pekného duba

od pekného stroja


ilyenekből van 6*3*2=36 db, és ezek mennek a szókártyáim közé az Ankidroid-ba.

2016. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as: Nem tudnál légyszíves feldobni egy ilyen ragozási táblázatot példákkal kiegészítve, egy linket hozzá ? :)
2016. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt a feleségem csinálta nekem. Sztem minden benne van amit a főnév- és melléknévragozásról tudni érdemes.


[link]

2016. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

koszi, remek munka !

(Y)

2016. márc. 15. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Fantasztikus, köszi szépen! :)
2016. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
@5 - most hogy állsz a szlovákkal? ebbol megtudtal tanulni ragozni vagy esetleg beszed kozben ragozni - vagy folyamatban van meg a tanulas?
2016. márc. 15. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok ám szlovákul, csak játszom itt az eszem :) 2,5 éve vagyok itt, eleinte lelkesen tanultam, de most már nem annyira. Tudok venni kenyeret meg buszjegyet, de érdemi beszélgetésre nem vagyok képes.


A ragozásra visszatérve, ahhoz hogy megtanulj ragozni, annak szükséges de nem elegendő feltétele, hogy bebiflázd a ragozási táblázatot. Utána pedig gyakorolni kell. Sokat. Nagyon sokat.

2016. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!