Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő németes vagyok, jól...

Kezdő németes vagyok, jól vettem észre hogy kb. mindegy melyik múltidőt használjuk?

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy!
2016. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De
2016. márc. 11. 20:21
 3/14 gnoomage ***** válasza:
Ha ennyire tudod minek kérdezed? Megkaptad a választ, fogadd el ;)
2016. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
gondoltam annyira kifejtem a válaszom mint ahogy az első tette...
2016. márc. 11. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
A németben 3 múltidő van. A hétköznapi beszédben a Perfekt időt használjuk, ez a leggyakoribb. A Präteritum időt akkor használjuk, ha egy történetet mesélünk el, ami nincs kihatással a jelenre, pl. a tegnapi napodról mesélsz. A sein, haben igéket és a módbeli segédigéket Präteritumban használjuk akkor is, ha egyébként Perfektet kéne használni (így alakult ki a beszédben). A 3. igeidő a Plusquamperfekt, azt akkor kell használni, amikor valami még régebben történt meg, mint a Perfektben vagy Präteritumban mondott dolgok. Ezzel kezdőként még nem fogsz találkozni.
2016. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, elvégre magyarul is tökmindegy, hogy azt mondod-e, "elolvastam a könyvet" vagy azt, hogy "olvastam a könyvet", és az is mindegy, hogy azt mondod, "tudtam, hogy esik az eső", vagy azt, hogy "tudtam, hogy esett az eső".
2016. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A mozgással kapcsolatos(gehen, fahren, spazieren) múltidőt pl. a sein segédidővel képzik.
2016. márc. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
utolsó tudnál erre egy példamondatot írni kérlek
2016. márc. 12. 06:25
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Mit akarsz példamondattal? Tanuld meg a német nyelvtant!

[link]

2016. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#6: Neked akkor a magyar nyelvtannal is gondod van. Az első példában ugyanazt az igeidőt használtad, a másik példádban meg nem ugyanazt jelenti a két mondat.
2016. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!