Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az angol...

Mennyire nehéz az angol érettségi?

Figyelt kérdés
Új angol tanárral kezdtük a 12. évfolyamot, aki szinte semmit sem tanít. Az előző években sem voltam valami jó angolból (2-3-mas között voltam). A kérdés tehát, hogy a kettest mennyire nehéz elérni? Miket gyakoroljak? Mivel lehet a legkönnyebben pontot szerezni? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. márc. 13. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Tudástól függ.

Egyébkét milyen az a tanár, "aki szinte semmit sem tanít"?

2016. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Magas szőke férfi felemás cipőben
2016. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Interneten elérhető az elmúlt évek érettségifeladatsorai, oldj meg párat, és meglátod, hogy egyáltalán nem nehéz. Csak tartsd be az időkorlátot! A levélírást nyugodtan elküldheted nekem, szívesen lepontozom, ha olvashatóan írod. (Nem vagyok tanár, de utolsó évben tanársegédkedtem az angoltanárnőm mellett, szóval tudom, mi alapján kell pontozni.)

Egyébként a levélírással lehet könnyen pontot szerezni. A rövid levélben annyi a dolgod, hogy ismerd a formaiságot, átfogalmazod a feladatot, a szükséges kérdéseket felteszed függő kérdésként, és már meg is van a szószám. A hosszú levél sem okozhat gondot, ugyanennyi a teendő, csak minden bekezdésbe írj 2-3 saját gondolatot.

A szövegértés is easy, minden szinte szó szerint benne van a szövegben, csak ki kell keresni. Ha nem vagy túl jó angolból, akkor a nyelvhelyesség feladatait gyakorold sokat, írd ki a gyakran előforduló szavakat, vonzatokat, nyelvtani formulákat.

2016. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Pont annyira, hogy egy jobb képességű kilencedikesnek illene megsértődnie rajta, amiért hülyének nézik. Akinek 4 év tanulás után 95% alatt sikerül a középszint, az valószínűleg értelmi fogyatékos.
2016. márc. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki tudja a nyelvet annak valóban nevetségesen egyszerű, de nem mindenki tud angolul, aki küszködik mert mondjuk rossz a nyelvérzéke, rossz módszerrel tanult, annak lehet nehéz is. Kérdező: ha tudni akarod milyen nyomtass ki egy régebbit és csináld meg időre. Ebből látni fogod neked mennyire nehéz. A másik, hogy ne az iskolában próbálj megtanulni angolul magolással, mert az általában nem vezet sikerre. Nézz sok angol nyelvű videót youtubeon, nézz sorozatokat, filmeket felirattal majd anélkül. Én youtube nézéssel tanultam meg a nyelvet erős b2 szintre a szinte nulláról, mert suliban annyi ragadt rám. Keress egy csatornát ami tetszik és hajrá.
2016. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Milyen az a tanár aki szinte nem tanít semmit sem? Elmondja az életét, ha éppen nem akkor meg zenét hallgatunk. Év eleje óta mondjuk neki, hogy csináljunk már érettségifeladatokat. A válasza meg az, hogy még ráérünk.


"Akinek 4 év tanulás után 95% alatt sikerül a középszint, az valószínűleg értelmi fogyatékos."

Akkor valószínű, hogy értelmi fogyatékos vagyok. Sosem ment jól az angol, viszont a matematika és a fizika a 2 kedvenc tantárgyam és jól is megy.


Köszönöm a válaszokat és a segítségeket.

2016. márc. 14. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég húzós.
2016. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hallgatás a legnehezebb rész, arra próbálj gyakorolni a legtöbbet. Vannak ilyen érettségi felkészítő könyvek, vagy nyelvvizsga felkészítő könyv is jó. Meg az interneten is vannak segédanyagok pl az 5percangol nagyon jó oldal! Sajnos ilyen tanárt fogtatok most ki, de próbálj meg magadtól készülni rá, ha most nekiállsz, még simán sikerülhet! sok sikert, hajrá!
2016. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!