Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mérnöki diploma után Angliában...

Mérnöki diploma után Angliában kuli munka?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezek kimenni külföldre és a nagy álmom mindenképp Anglia lenne. A nyelvből van egy középfokú nyelvvizsgám ugyan ám az évek alatt kicsit megkopott és most olyan B1 körül lehetek. A tanulmányaimmal egyenesben vagyok és mellette van másfél év tapasztalatom is gyakornokként. Az egyetemmel télen fogok végezni utána egyből mennék. Szerintetek van értelme belevágni úgy a nagyvilágba ,hogy eleinte nem fogok tudni elhelyezkedni mérnökként, hanem csak betanított munkát keresnék és mellette tanulnám a nyelvet? Persze télig is próbálnék tanulni folyamatosan angolul, de úgy érzem igazán jól csak kint tudnék megtanulni.

Ti mit tennétek a helyemben?


2016. márc. 13. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem helyezkedj el itthon mérnökként és 1-2-3 év munka és nyelvtanulás után pályázz kinti mérnöki pozíciókra.


Kulimunka mellett nem igazán lehet nyelvet tanulni. Ja, és nekem, meg sokan másoknak sikerült itthon is jól megtanulni. Igen, voltam már külföldön, beszéltem külföldiekkel is, megértettük egymást. (pl. Erasmus)


1-2 év kulizás után jelentkezel mérnöknek és megkérdezik hogy addig mit csináltál?

Esetleg sose vsznek fel. Jó, ráunsz és hazajössz itthon pályázni mérnöknek. Jó, de eddig mit csináltál? Angliai árufeltöltés (példa..)? Kösz, keresünk valaki mást.


Teljesen jók az esélyeid itthon normálisan elhelyezkedni (1,5 gyakornokság, illetve ha egyenesben végzed azért okos lehetsz, de minimum szorgalmas) és tanulni szakmailag és nyelvet is, erre kb. el akarod cseszni és az egészet lehúzni a wcn.


Ne haragudj, de szerintem az általad vázolt terv a lehető legrosszabb.

2016. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Az előttem lévővel értek egyet.

Ha betanított munkát végzek nem fogsz nyelvet tanulni, max lengyelt. A hr-esek alapból dobják a kukába a cv-det.

Maradj itthon, nyelviskola plusz önszorgalomból tanulj nyelvet. jelentkezz Mo.-ról, ha felakarnak venni Skypeon is tartanak interjút.


Ja és rosszul érzed, hogy kint tudnád csak megtanulni a nyelvet. Sok ellenpéldát láttam már erre.

2016. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Sok példa van a diploma utáni kulimunkára, mert azok is legalább jól keresnek.
2016. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Sokkal jobb a külföldi kulimunka közel ehu milláért, mint itthon diplomával nyomorogni.
2016. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A második és harmadik válaszolónak írom, lehet hogy nem jött át a mondanivalója a dolognak, de én a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, a kulimunka csak egy eszköz lenne a nyelvtanuláshoz. Valóban tisztában vagyok vele, hogy ilyen helyeken a hozzám hasonló jött-mentek dolgoznak, ezért nem is tőlük várnám el a nyelvtudásom fejlesztését, hanem munka utána járnék még nyelvtanfolyamra vagy magántanárhoz, sokat ismerkednék és ilyenek. Maximum fél évre gondoltam, annyi idő alatt már bőven meghaladnám a B2 szintet szerintem, amivel már lehetne valamekkora esélyem mérnökként dolgozni.

Tehát nem az a cél, hogy kint kulizzak, pusztán a nyelvtanulás miatt megéri-e erre feláldozni néhány hónapot, hogy utána jobb esélyekkel vágjak neki a szakmámnak.


A jelenlegi nyelvtudásommal is az a probléma, hogy elég sok mindent megértek, amit olvasok, a beszéd csak döcögősen megy, a hallott szövegértés pedig elég gyatra, és ezen nem tudom mivel tudnék segíteni. Persze mindenki ajánlja a filmeket/sorozatokat de feliratokat ezekhez nehéz találni így pedig adtam a szarna kegy pofont.


Az első két válaszolónak írom, hogy én nem pontoztalak le titeket, sőt köszönöm, hogy őszintén elmondtátok a véleményeteket. Esetleg ha a mostani irományomra is lenne reflektálni valótok, azt külön megköszönöm.

2016. márc. 15. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, köszi a reflektálást

.

A külföldöt, főleg az ottani nyelvtanulást érintő tervekről azt érdemes tudni, hogy sosem (úgy) valósulnak meg, ahogy gondolod.

Ha megkérdezel bárkit aki reálisan látja a helyzetet és van ezzel tapasztalata, szerintem meg fogja tudni erősíteni.


Most jöttem vissza 5 hónap németországi Erasmus-ról.

Nem javult érdemben a németem (bár addig is B2-C1 közt volt) Bátrabban meg merek szólalni, a hallás utáni értésem javult, illetve tanultam néhány kifejezést. Ennyi. Számít, de ezen nem múlik semmi érdemi.


A munka utáni magántanárral és ismerkedéssel az a baj, hogy rettenetesen fáradt leszel és nem fog igazán jól menni, még ha tényleg elég kitartó leszel is hozzá. Magántanárt pedig itthon is lehet jót, akár anyanyelvűt, aki Mo-ra költözött, találni.


Ezek után pedig még mindig ott lesz a fél éves lyuk a CV-dben, ami így karrier elején inkább ne legyen.


Pedig a filmezés nem egy rossz tanács, én is javasolnám.

BSplayer keres neked feliratot angolul egy filmhez automatikusan, ha beállítod. Youtube-on zenéket lyrics videókkal nézni, stb. Van sok módser.

Egy félrészeg angliai kocsmai beszélgetéshez a való életben még nehezebb feliratot találni /irónia/.


Nézd, van egy olyan érzésem, hogy neked nem az angoltanulás a fő kérdés, hanem szeretnél kizökkenni a hétköznapokból, valami újat tapasztalni, kipróbálni magad, stb. Ez is érthető és klassz dolog, de szerintem máshogy lenne érdemes megvalósítani.


Amúgy meg #2 leírta röviden a lényeget.

2016. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!