Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen új nyelvet kezdjek el...

Milyen új nyelvet kezdjek el harmadik idegen nyelvként? (Angol, német után)

Figyelt kérdés

Angol: emelt szint, felsőfok

Német: emelt szint, középfok

Mit tanuljak harmadiknak? Oroszra vagy olaszra gondoltam, spanyolt nem szeretnék, de talán meg tudtok győzni.



2016. márc. 23. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért nem tudhatjuk, mert lehet, hogy csak a germán nyelveket tudod könnyen megtanulni, egy újlatinnal vagy egy szlávval lehet, hogy egy életre elmegy a kedved az egésztől.


Azt tanácsolom, hogy próbáld ki mindegyiket, és amelyiket könnyebbnek érzed, azzal foglalkozz.

2016. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vookie ***** válasza:
100%
Nekem angol és német után a spanyol nagyon könnyen ment, de az olasz is jó lehet. Orosz (már amennyire emlékszem) elég nehéz, főleg mert az írást-olvasást úgymond előről kell kezdeni.
2016. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Olaszul Olaszországon kívül nemigen beszélnek, spanyolul meg legalább 30-40 országban.
2016. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
olasznak én sem látom értelmét, én (szintén angol, német után) francia, spanyol és orosz között próbáltam dönteni, de még nem tudtam :D esetleg kínai, japán?
2016. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az orosz szimpatikus, én most azon gondolkozom, hogy elkezdem.
2016. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én semmit. Megelégednék e kettővel.
2016. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Utolsó: de én közgazdaságon tanulnék tovább, nemzetközi dolgokat, 3 idegen nyelv, mint végkifejlet, szükségeltetik.

Orosz legyen akkor? Spanyolt nem akarok, túl snassz, az orosz viszont egy másik világ lenne, de nehezebb, mint az olasz, ez biztos. Ez itten a kérdés, hogy akkor most hogy legyen.

2016. márc. 24. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Olasz.
2016. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelműen az orosz
2016. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én (talán kissé elfogultan >> szláv származás) az oroszra voksolok, én most ismerkedem vele. Engem vonzanak a kihívások, és ez a nyelvtanulás bizony nagy falat. Alapjában véve gyönyörű nyelv, és jól jöhet a későbbiekben.

Akár munka szempontjából, akár csak azért, mert érdekel a nyelvtanulás, az oroszt vagy a spanyolt javaslom.Az utóbbi az angol és a német után már nem olyan nehéz, az igeidőkkel lehet problémád maximum. Dallamos nyelv, és számtalan ország hivatalos nyelve(i között szerepel). :)

2016. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!