Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki DExam...

Van itt olyan aki DExam nyelvvizsgára készül (C1) esetleg még gondolkodik a jelentkezésen?

Figyelt kérdés
Én gondolkodok, az írásbelit biztos, hogy itt szeretném.. De szóbelit.? Valaki jön, jelentkezett már? :)

2016. márc. 24. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
DExam írásbeli, origo szóbeli. Jelenlegi legjobb párosítás, szerintem.
2016. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
felsőfokon is?
2016. márc. 24. 13:49
 3/6 A kérdező kommentje:

a szóbeli csak azért vonzó itt, mert elég olcsó. Főleg ha komplexbe csinálom.

De az Origonál én úgy tudom felsőfokon (magyar nyelven kell írni a válaszokat, mert kétnyelvű) a szavak többjelentésére nagyon rámennek. Ehhez képest DExam listening-nél elég ha ''angolul'' felismered a jelentést.

2016. márc. 24. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
DExam szóbelije mindig nehéz. (Feltéve, ha hagyományos úton, könyvek és tanfolyamok segítségével tanultál meg angolul.) Nekem jobban bejön a kétnyelvű vizsga szóbelinél, de ez ugye egyénfüggő. Ncore-on fent van a dexamos felsőfokú könyv, az nagyjából képet ad a szóbeliről.
2016. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi! te akkor itt tetted? (Origo szóbeli, Dexam írásbeli)?


csak mert a párbeszéd a vizsgáztatóval az elég vonzó, (felsőfokon is lehet 2 képből választani?)

mentek a zöldek egyébként

2016. márc. 24. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem így lett meg. Annyira nem vagyok képben a DExam felsőfokú szóbelijével kapcsolatban, csak ismerősök tapasztalati alapján tudok írni. A beszélgetés 4 részből áll, az első a bemutatkozás, ez nem számít bele a pontozásba, de előnyös a későbbiekben, ha valami frappáns szöveggel érkezel. Utána kell egy kis monológot tartani (humán/reál) egy szöveg alapján (lehet van kép is, ezt nem tudom). Ebből kettő van, te választod, melyik legyen. Adnak rá felkészülési időt. Majd az oktatóval beszélgetsz, a felkészülési témakörök alapján. Végül egy másik vizsgázó ellen kell érvelned, utána pedig közösen megoldást találnotok. Általában ez a rész szokott a legnehezebb lenne, nagyban függ a partnertől is. 4-ből 3 ismerősömnek nem lett meg itt a szóbeli, de abból egynek a tudása sem volt kielégítő, a másik nem készült rá megfelelően.
2016. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!