Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I was being, I am being Mit...

Gumipók kérdése:

I was being, I am being Mit jelentenek ezek a kifejezések vagy egyáltalán szabad e őket használni mondjuk úgy, hogy I was being in the shop yesterday?

Figyelt kérdés
Köszi

2016. márc. 27. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:

"I was being in the shop yesterday"

- hát így biztos nem jó


Inkább így

when i was being trained i worked for cr england,

I realised I was being savage to a dead horse

I was being watched

I was being both paranoid about him following me

I was being deliberately stupid

2016. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de az "I was being" kifejezést önmagában hogyan fordítanád?
2016. márc. 27. 20:20
 3/9 anonim válasza:

A múltban épp folyamatban lévő cselekvés, ami a beszélővel történt épp akkor, pontosabban valaki vagy valami csinált valamit a beszélővel, pl.:


I was being taken = akkor épp vittek valahova

I was being watched = akkor épp figyelt engem valaki


A másik értelmezése, hogy úgy viselkedett akkor épp a beszélő, ahogy általában nem szokott, tehát a szokásostól eltérően:


I was being nervous = nem szoktam ideges lenni, de akkor épp ideges voltam.

2016. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi és az úgy nem megy, hogy "I was being" = "Én voltam..."? Úgy értem a létige folyamatos múltja.
2016. márc. 28. 01:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Úgy értem a létige folyamatos múltja."


Hát pont előtte erről beszél #3: akkor éppen ... voltam.

2016. márc. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(de persze azzal együtt is csak bizonyos esetekben használandó, egyesek szerint csak bizonyos jelzőkkel)
2016. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

I was being a szenvedő szerkezet folyamatos múlt ideje, tehát akkor használod, ha valamit nem te csináltál, csak "elszenvedtél" a múltban. Például "I was being chained" -> Megláncoltak.


Az I am being ugyanez, csak jelenben. Bocs a példaért, de hirtelen ez jutott eszembe: "Help! I am being raped!" -> Így kiáltasz helyesen segítségért, ha éppen megerőszakolnak.


De a kérdésed alapján te magával a szenvedő szerkezettel se vagy tisztában? Vagy igen?

2016. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
I was being nem csak a szenvedő szerkezet folyamatos múlt ideje, lásd #3 utolsó mondata.
2016. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!