Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Feladni egy nyelvet a fontosab...

Feladni egy nyelvet a fontosabbért? (Török, Angol) (többletpont dilemma, vizsgaidőszak. )

Figyelt kérdés

Egy ideje török nyelvet tanulok (1 hónap), rendesen foglalkoznom kell vele, mert tanárhoz is járok (nem kell érte sokat fizetnem, mert ez egy csoportos óra) Most látom elérkezettnek az időt, hogy angolra a felsőfokra elkezdjem a 'végső' felkészülést és a május eleji komplex vizsgára jelentkezzek, amit azért is tartok fontosnak, mert idén újra felvételizek felsőoktatásba és sosem árt egy kis pluszpont. (Vélemény szerint van elég pontom, de túljelentkezésre páros években nagyobb az esély)

Ti, hogy döntenétek? Adjam fel a török nyelvtanulást az angolért? (Ahol a társaság már megkedvelt, beilleszkedtem, a tanárral is jó a kapcsolat emellett hosszútávú lehetőség (felsőfok eléréséig támogatnak [2.5év])


A komplex nyelvvizsga 30.000 ft lenne, úgy érzem akkor lennék képes letenni ha a török tanfolyamot feladnám (hetente 4 óra + utazás) A pénzt diákmunkákból kapartam össze, így ''próba-szerencse'' alapon nem mennék neki..


Mindemellett az angol a beleesne a vizsgaidőszakon elejébe, szóval 2-3 tárgy sikeres vizsgáját megkockáztatná az egyetemen ahol most tanulok..De +12 ponttal 100%-ig biztos lehetne a felvételim...

A nyelvtudás, hogy készség azzal nem tudok egyetérteni ilyen szinten, hisz alaposan felkészülés kell egészen az egészségügyi szaknyelvtől kezdve a közlekedésig. Tehát felmérve a helyzetet nem tudok mindent egyszerre csinálni :( előre is köszönöm a válaszokat!

jelenleg nem tudok dönteni.. Szerdáig el kellene döntenem..



#nyelvvizsga #angol #felsőfok #török #dilemma #bártudnámhogyandöntsekmost
2016. márc. 27. 23:34
 1/6 Papi Gonzales ***** válasza:
31%
nem nagyon tudom átérezni...én egyik nyelvvizsgámra se tanultam..mármint mi a fenét lehet arra tanulni egyáltalán?
2016. márc. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a helyedben, döntened végül neked kell, de ha véleményre vagy kíváncsi, én azt mondom, hogy a törököd hanyagold egy időre, és állj neki az angolnak most. Aztán vizsga után folytasd. Meg arra a papírra később úgyis szükséged lesz. Ha ez a sikeres vizsga megnyugvást jelentene, hogy biztosan felvegyenek, akkor szerintem nem kérdés a dolog.


Megjegyzem, én hasonló helyzetben vagyok, jelentkeztem én is egyetemre, ahova az elmúlt évek pontszámai alapján be is jutnék (sőt, egyszer már bent is voltam, csak ott kellett hagynom), de a biztonság kedvéért a felvételi tárgyból újra írom az emelt érettségit, ami egyébként sem lett olyan jó akkor, mint szerettem volna. Most minden nap azzal kell foglalkoznom, ezért a olasz-spanyol nyelvtanulást nyár elejéig szüneteltetnem kell.


Valamit valamiért muszáj néha feladni, vagy legalábbis egy időre megválni tőle, csak az a kérdés, hogy számodra melyik a fontosabb: a török nyelvtanulás vagy az, hogy idén felvegyenek egyetemre?

2016. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Ne hagyd abba semmikeppen (esetleg megkerdezhetem hova jarsz orara vagy valami elerhetoseget tudsz adni? En is torokot tanulok, de sehol sincs jo tanar). Csak szuneteltesd egy kicsit. Az egyik valaszolo kicsit flegman, de kifejtette: nyelvvizsgara nem erti mit tanulsz. En se igazabol. Plane felsofokura es plane minek erre kiadni ennyi penzt meg idot. En is valahol a felsofoku folyekonysag korul jarhatok angolbol, de ha vizsgat akarnek tenni akkor inkabb par hetig teljesen angolul neznek mindent, bovitenem a szokincsemet (ott ez az igazan fontos, es ezt egyedul is lehet), es atallitanam angolra az agyamat.
2016. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellene feladnod? Ennyire csak egy dolgot tudsz csinálni ennyi ideig? Akkor a felsőfok sem olyan biztos...
2016. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyetemen is tanulok, fentebb írtam is ha elolvastad volna.. És diákmunka is, abból spóroltam össze a pénzt. miert irsz ha el sem olvasod? A felsofokra szerintem keszulni kell. Hiaba nezek filmet, a szervazultetesrol nem fogok tobbet tudni, pedig lehetseges temakor, tisztessegesen igy lehet keszulni..
2016. márc. 28. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Hat, mivel eldontotted hogy neked nincs kettore kapacitasod, ezert teljesen mindegy mit irunk szerintem:).

Felsofokra viszont tenyleg csak szokincs bovitesrol van szo. Nyelvtanbol ujat mar nem nagyon szabad felsokon mutatni neked. Szovegertest, hallas utanit meg otthon is tudod gyakorolni (akar torokkel egyutt egy, csak jo idobeosztas kerdese minden), ahogyan a legfontosabb dolgot a szokincsbovitest is egyedul tudod csak megoldani, leven hogy helyetted senki nem fog szavakat tanulni. A net pedig tele van rengeteg anyaggal, cikkel (a szervatultetesrol is akar), hogy elolvasd ertelmezd, kijegyzeteld ahhoz nem kell semmi. Napi ketto-3 ilyen gyakorlatnak elegnek kell hogy legyen egy stabil nyelvtudas eseteben. A folyekony beszed pedig felsokfokra keszulven gondolom mar alap "felszereltseg".

2016. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!