Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levélírás nyelvvizsgán?

Angol levélírás nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva fogok menni nyelvvizsgázni angolból, középfok C-re. Nagy bajban vagyok a levélírással, mert pl TELC-nél elég 150 szó, de a többi helyen 200 szó feletti levelet kell írni. Most írtam (segítséggel) levelet, sajnos még a 150 szót sem érte el, egészen pontosan 128 szó volt. Erre nem fognak adni semennyi pontot?

2016. ápr. 6. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
De fognak, csak levonnak a rövidsége miatt. Jó lenne még 1-2 mondatot hozzátenni.
2016. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most épp a Kodolányi honlapját olvasgattam. Szimpatikus, sokan jót írtak, de ott pl 200 szót kellene. Szerinted hány pontot adhatnak levélre, ha ott kb ugyanennyi (128 szót) tudok írni?
2016. ápr. 6. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb a felét.
2016. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Probalj meg minnel tobb dolgot a temahoz kapcsolni. Akkor is ha nem kozvetlenul erinti. Csak irj le mindent ami eszedbe jut es probalj meg kreativ lenni. Remelem segit.
2016. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! És a biztatást is!
2016. ápr. 6. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem számolják meg hány szót írsz, az a lényeg hogy mindent tartalmasan kifejts, és ehhez mérten adnak ajánlást. Ha mindent kifejtesz de csak 180 szó nem hinném hogy levonnak pontot, ellenben ha 150 szó sem sikerül írni akkor valószínűleg nem fejtesz ki mindent eléggé.
2016. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én azt kérdeztem, hogy, ha megszámolják, akkor és nincs ki, akkor pontot sem fogok kapni? Mert az elég durva osztályozás volna..
2016. ápr. 7. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem számolják meg de ha megszámolják és 140 szót írtál akkor attól még kapsz rá pontot. Csak lehet hogy levonnak mondjuk 30 pontból kb. 3-at
2016. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak taktikák, nyelvi formulák, amivel ki lehet tölteni a szószámot.

Az egyik ilyen tippem, hogy változatosan használd az igeidőket, végletekig menő példa, pl folyamatos befejezett jövő - She will have been waiting for you by 10 o'clock.

Használj sok kifejezést, hablatyolj.

Ha kell még tipp, írj privit.

2016. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!