Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alternatív francia tanulás?

Alternatív francia tanulás?

Figyelt kérdés
Minden ötlet érdekelne. Nagyjából B1-es alaptudással rendelkezem.

2016. ápr. 7. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mihez képest alternatív?
2016. ápr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem iskola(ott tanulom egyébként, csak nagyon gyenge...) vagy tanfolyam.
2016. ápr. 8. 07:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted az alternatív tanulást, mint a franciák, akkor gyere ki, délelőtt tanulj az Alliance Française tanfolyamán (a nívódat majd ők állapítják meg, és ahhpz képest tesznek ilyen vagy olyan osztályba), délután meg dolgozz valamit.

Általában ebben is segítenek, pl. a vendéglátóiparban.

Ez az ágazat a legjobb iskola, mert többfajta franciát is megtanulhatsz: a vandégekkel való "langue chatiée"-t, és a konyhában beszélt argót.

Nem tudom, mik a lehetőségeid, de azt írod, hogy minden ötlet érdekel.

Ez az egyik legeredményesebb. Én is véggigjártam.

Ma már műfordítóként dolgozom, többévi tolmácsolás és hasonló munkák után.

2016. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha maradnál otthon, illetve még iskolába jársz, akkor meg:


nyelvgyakorló klubokba eljárni

francia anyanyelvű barátok

csereprogramok

nyelvcsere-partner

nyelvtanulós Facebook-csoportok

diákmunka franciatudás megjelölésével direkt olyan helyeken, ahol szükséges lehet

2016. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nyilván Franciaországban, vagy francia nyelvterületen lenne a leghasznosabb, de sajnos ehhez jelenleg nincs lehetőségem, még középiskolába járok.

Ez a diákmunka dolog tetszene. Tudsz esetleg konkrét helyet, ahol ez lehetséges. Önkéntesmunka is érdekelne. Francia Intézetben vajon erre lenne lehetőség ? Nem néztem még utána, most hogy írtam, akkor jutott eszembe.

2016. ápr. 8. 16:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként van francia levelező társam, de ő sokszor ír, valamint rövidítéseket. Persze ez is jobb, mint a semmi. :)
2016. ápr. 8. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!