Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így meg tudom tartani a...

Így meg tudom tartani a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Eddig több nyelvet tanultam,de most főleg a franciára kell koncentrálnom.Most vagyok végzős,úgyhogy még a több tantárgyból is kell érettségizni,ezért nincs időm a franciára is sok időt szánni,a törire,magyarra,matekra is,meg még 2 másik idegen nyelvre.

Ha egy idegen nyelvvel heti 2x foglalkozok,azzal valamennyire fennmarad a tudásom?

Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám,de a felsőfokú tudást már szerintem eléggé elfelejtettem,a középfok még a fejemben van.Különórákra van,hogy járok,de időszakosan mert ha nagyon összejönnek a dolgaim,akkor inkább azokra a franciára hajtok,mert abból idén érettségizek,angolból meg megcsináltam tavaly.


Nem tudom próbálta-e valaki a következőt:

fordítás angolról franciára és fordítva. Gondoltam ezzel hátha fennmarad valahogy az angol tudásom,és talán használ a franciának is..vagy ha nézek egy angol nyelvű műsort,amiben azért normális,nem hadaró tempóban beszélnek,és időközben megállítom,majd lefordítom franciára.

Ezekkel a módszerekkel valamennyire vissza tudom hozni,fenn tudom tartani a tudásom?


Arra hogy írjak angolul megint fogalmazást,vagy csináljak feladatot,meg filmet nézzek,könyvet olvassak,arra nem igazán lenne időm,mert ezek időigényesek,és nem tudom ugyanazt franciául meg angolul is megcsnálni és még tanulni is mellette.



2016. ápr. 9. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó ötlet, igen. Meg esetleg olyat is csinálhatsz, hogy angol nyelvű filmet nézel francia felirattal vagy épp fordítva, francia filmet angol felirattal. Az is segíthet. :) Eleinte lehet, hogy kicsit összekeverednél, de hosszútávon jól jöhet az is szerintem.
2016. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanulj franciát angolul. Van egy halom kétnyelvű tananyag: pl Glossika [link]
2016. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem megoldas, hogy megcsinalod a nyelvvizsgat, es elismerteted erettseginek? Regen mukodott.


Egyebkent igen, eleg, ha gyakorolsz valamilyen szinten. Hogy olvasol, valamilyen eloadast hallgatsz, vagy mast, az mindegy. Celszeru osszekotni a kellemest a hasznossal, pl. ha olvasnal valamit, akkor beszerzed angolul, vagy ha a hirekre vagy kivancsi (nem a helyire nyilvan), akkor valamilyen angol nyelvu hirmusort valasztasz, stb..


Ket idegen nyelvet en nem kevernek egyidejuleg. Van, akinek megy, de nehezebb, es keverni fogod a kulonbozo nyelvu szavakat.

2016. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!