Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismertek olyat, akinek C2-es...

Ismertek olyat, akinek C2-es tudásszintje van angolból, és nem anyanyelve, csak úgy tanulta?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt elérni?
2016. ápr. 10. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, akonek nem anyanyelve az angol, de munkaügyben rengeteget utazik Amerikába. Kint élt asszem 7 évig, azalatt helyi nyelvész megkérdezte tőle, hogy Amerika melyik tájáról származik, mert az akcentusát nem tudta pontosan elhelyezni, viszont abban biztos volt, hogy amerikai. Énszerintem simán van C2-es szinten, bár ezt így még nem kérdeztem, mert legalább olyan jól tud, mint magyarul.

Tanult a suliban, majd sokat élt kint, és azóta is nap mint nap használja. Szerintem ez a titka :)

2016. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Énrólam egyszer egy kb. 40-es nigériai tanár hitte azt, hogy amerikai vagyok, pedig az még gimis koromban volt.


Igazából szerintem tényleg ez a titka, hogy napi szinten halld, olvasd, használd a nyelvet.


Én amiatt vagyok szerencsés, hogy már kiskoromban is hallottam angolt - Cartoon Networkön keresztül :D

2016. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nullához képest rengeteg olyant ismerek. :) Elvégre a C2-höz hasonlót tesznek az egyetemre járók, és voltak, akik erre egy C2 tanfolyamra járva készültek fel.


Nekem az a véleményem, hogy azért ehhez a szinthez kell a tehetségtelenség hiánya. Mert vannak munkatársaim, akik iszonyú erőfeszítéssel sem jutnak nagyon előre. No de visszatérve a C2-höz, az izzadságot bele kell rakni, és persze az sem árt, ha valaki odakint tölt időt.

2016. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!