Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik skandináv nyelv a...

Melyik skandináv nyelv a legkönnyebben megtanulható?

Figyelt kérdés

Van lehetősége az embernek itthon pl egy svéd nyelvtudással megélnie?


Köszönöm a válaszokat :)

21L



2016. ápr. 12. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Beszélsz más nyelvet is?
2016. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Német,angol
2016. ápr. 12. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Állítólag ilyen párosítás után könnyű megtanulni egy skandináv nyelvet, szerintem akár a svédet is.


Én angolt felsőfokon beszélem, németet 4 évig tanultam, most norvégot tanulok. Nem nehéz ráállni a nyelv logikájára angol-német után. És a svéd beszédből is ki tudok venni csomó szót. Szóval érdemes lehet belevágni.

2016. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a svéd-norvégból melyiket ajánlod inkább? :)
2016. ápr. 12. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy beleszólok. Csak annyit tennék hozzá, hogy a svéd nyelv Finnországban is hivatalos. Norvégia nem EU tagállam, Svédország igen. Ellenben Norvégiában valamivel jobb az életszínvonal. A svédek is járnak át dolgozni. Elvileg megértik egymást szóban, a dánt írásban. Egy anyanyelvi svéd mondta. Nem tudom mennyire lehet ez általános. Szerintem azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Hallgass youtube videókat, főleg kezdő nyelvleckéket. Lehet ilyen nyelvvel jól járni. Egyik ismerősöm skandináv multinál dolgozik és ő beszéli az ország nyelvét. Másképp tekintenek rá.
2016. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2016. ápr. 15. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgasd meg mind három nyelvet, a svéd-norvég kicsit jobban hasonlít egymáshoz, a dán kiejtés már egészen más. Én Dániában éltem pár évet, rokonaim pedig Svédországban laknak. A dánok úgy beszélnek, mintha megakadt volna valami a torkukban. A kiejtést nehéz megtanulni, mondjuk sokszor ők sem értik meg egymást, elnyelik a szavak végét, 'glottal stop', stb. A nyelvtan nem kifejezetten nehéz, a német és angol tudás nagyon sokat segít. Igaming cég sok van Svédországban, adózás szempontjából viszont Máltára és Gibraltárra vannak bejegyezve, mindig keresnek svédül illetve norvégül beszélőket.
2016. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!