Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban megszűnt a nyelvvizsga...

Valóban megszűnt a nyelvvizsga mentesség 40 év felett?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

a jelenleg hatályos törvény szerint...

[link]

2011. évi CCIV. törvény

65. Nyelvvizsgák, ösztöndíjak


107. §

(1) Ha az oklevél illetve bizonyítvány megszerzésének az előfeltétele az általános nyelvvizsga megléte, a követelmény teljesítése alól mentesülnek azok a hallgatók, akik tanulmányaik első évfolyamon történő megkezdésének évében legalább a negyvenedik életévüket betöltik. Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2015/2016. tanévben tesznek záróvizsgát.


(2) Ha a felsőoktatási intézmény szervezeti és működési szabályzata így rendelkezik az (1) bekezdésben meghatározottakon túl az oklevél, illetve a bizonyítvány megszerzéséhez előírt általános nyelvvizsga-követelmény teljesítése alól mentesülnek azok a hallgatók is, akik a sikeres záróvizsga napjától számított három éven belül nem mutatták be a felsőoktatási intézménynek az általános nyelvvizsgát igazoló okiratot és az oklevél, illetve a bizonyítvány megszerzéséhez előírt általános nyelvvizsga-követelmény teljesítése helyett a felsőoktatási intézmény által szervezett külön nyelvi vizsgát tesznek. Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2012/2013. tanévben tesznek záróvizsgát.

stb...

(részletesen le vannak írva a feltételei.)

2016. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a mondat érdekes:

Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2012/2013. tanévben tesznek záróvizsgát.


Egy újabb rendeletben ez már 2015/2016. Na mindegy. Köszi!

2016. ápr. 13. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Furcsa egy szabályozás. Nemigazán értem.

Szóval ha én42éves vagyok és idén szeptembertől(2018) szeretnék önköltséges egyetemre járni(nincs még diplomám 2001ben érettségiztem) akkor nekem már a diplomához úgyanúgy le kell raknom a b1-b2 középfokú nyelvvizsgát mint a mostani 18éveseknek?Jól értem? A nyelvvizsga alóli mentesség csak azokra a negyven év feletti hallgatókra vonatkozik akik 2016 előtt kezdték meg a felsőfokú tanulmányaikat?El tudná nekem magyarázni valaki hogy is van ez?

2018. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 RTMHUN válasza:

az eredeti, 2016-ban feltett kérdésre idézett 2011-es törvény szerint 2018-ban kezdett tanulmányok esetében nincs 'felmentés'.

de hogy 2018-ban mik az éppen aktuális rendelkezések, annak utána kellene nézni - valószínűleg megegyező.

Tehát nincs 40 év feletti kedvezmény.

2018. máj. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!