Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgára...

Angol felsőfokú nyelvvizsgára ti honnan készültetek, szerintetek honnan érdemes?

Figyelt kérdés
Nyelvtanár kilőve.
2016. máj. 1. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a CAE-t csináltam (Cambridge Advanced). Vettem ki könyvtárból néhány erre a vizsgára felkészítő könyvet meg megcsináltam a honlapjukon lévő próbanyelvvizsgát. Nekem bejött ez a típusú nyelvvizsga, szerintem életszerűbb, mint rigó utcai (ott csináltam a középfokút). Nem lehet szótárt használni, de szerintem ez nem hátrány.
2016. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sima Advanced (pl. Headway) típusú tankönyvek is jók. Meg vannak olyanok amik speciálisan egy-egy részfeladatra készítek fel (pl. fogalmazás).
2016. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanból már nem sokat készültem, átnéztem ami fontos, de ennyi.

Szókincs: ezer kérdés, ezer válasz, és nagyon sok könyvet olvastam, eredetiben.

Hallott szöveg értés: newsinlevels.com, voaenglish.com, cnn és társai

Beszélgetés: italki.com (ez adta a legtöbbet a felkészülésben, nagyon sokat tanultam itt).

Írott szöveg: lang-8.com (gyorsan kijavítják, amit írunk, magyarázatot adnak, nagyon sokan, sok szempontból véleményezik. Nagyon hasznos.)


Ezeken kívül rendszeresen használom a Menrise és Anki alkalmazásokat is.


Minden nap megnézem azokat a youtube csatornákat, amiket hasznosnak ítéltem, pl: EnglishLessons4U vagy EnglishAnyone


Kedvelem az Actualized.org csatornáját is, de ez nem angol tanulás, csak egy fickó, aki mindenféléről dumál, de videónként egy óra hosszú is van, életszerű témákban.

2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
2016. máj. 1. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtani dolgokkal már tisztában vagy, és a beszéd- és szókincsfejlesztés van hátra, bátran ajánlom a 1000 Questions 1000 Answers című könyvet. A 13 fő kategóriát mélyen feldolgozó könyv, a főbb kifejezések már alapból kiszótárazva vannak benne a könyvben. Én 3000 Ft-ért vettem meg, bőven megérte a könyv által nyújtott tudást figyelembe véve.
2016. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Köszi, igen, írták itt mások is, időközben leloptam Scribdről :D

2016. máj. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!