Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megtudok tanulni...

Szerintetek megtudok tanulni idegen nyelven, ha gyenge a nyelvérzékem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban azt mondták ,hogy gyenge a nyelvérzékem,és iskolás koromban nehezen ment.Mindig 2-es voltam belőle.Vagy nincs érzékem vagy keveset tanultam.Most felnőttként önszorgalomból elkezdtem németet tanulni,mert nekem az logikusabb ,mint az angol.Ha napi szinten foglalkozok vele,akkor megtanulhatom én is valamilyen szinten??

Nem akarom a kedvemet elvenni.



2016. máj. 4. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnos van bennem egy kis bizonyítási vágy is ami nem jó.Esetleg tudtok valami kíméletesebb nyelvtanulási módot németből???
2016. máj. 4. 11:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne becsüld le magadat!

Nekem nem ment az angol, de a német igen, szerintem sokkal egyszerűbb...összetettebb a nyelvtana de valóban logikusabb.

Ebből tanulok. : Dr. Barbári Ernő - Dr. Barbári Ernőné Német nyelvkönyv kezdőknek.

Nagyon jól felépített nyelvkönyv ebből tanulok én is felnőttfejjel. Van második része is.

Sok sikert!!

2016. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet, csak kicsit nehezebben. Ha önszorgalomból tanulsz akkor már annyival egyből előrébb vagy, hogy te választod ki a számodra kedves/hasznos nyelvet. Legyél kitartó, kísérletezz módszerekkel és gyakorolj rengeteget. Próbálj keresni anyanyelvieket, akikkel rá vagy kényszerítve a nyelv használatára. Sok sikert!
2016. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyenge nyelvérzés, csak rossz tanulási technika. Ez az első és legfontosabb dolog. Addig keresd, hogy neked hogy könnyebb, míg meg nem találod!
2016. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs olyan, hogy 'gyenge nyelvérzék'. Az igaz, hogy vannak akiknek kicsit könyebben és gyorsabban megy a nyelvtanulás, de ez leginkább azért van, mert érdekli őket, motiváltak, jó tanulási módszert választanak. Az a legfőbb baj, hogy ilyen idétlenséget mondtak Neked gyerekkorodban, ami aztán mélyen rögzült, Te magad is elhitted, hogy nem megy, nem is fog menni, ezért nem is fáradtál vele sokat. Először is hidd el: menni fog! És ne sürgesd, a nyelvtanuláshoz sok idő kell, tanulj szorgalmasan minden nap és gyakorolj rentgeteget. Beszélj hangosan, próbálj magadtól összetenni egyszerű mondatokat. Minél több sikerélményed lesz, annál könnyebben fog menni.
2016. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy alakult az életem,hogy egyedül maradtam.A nagyobbik gyermekem autista,és ő bentlakásos iskolában van.A kisebbik az apjához került.Nálam is sok baj van a szociális és társas készségekkel.Úgy érzem a nyelvtanulással előnyt csinálhatok a hátrányaimból.Érzem,hogy kikapcsol,mikor hallgatom,és nyugtat,mert kiszámíthatónak érzem.
2016. máj. 4. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A négyes válaszolónál a pont! Sajnos az angol/német tanáraim borzalmasak voltak, elkönyveltem magamban, hogy nincs semmi nyelvérzékem. Aztán elkezdtem tanulni oroszul (mondjuk tanárral, nem egyedül), egy idő után ledöbbentem saját magamon, hogy milyen jól megy, nem érzem nyűgnek, lelkes vagyok :). Szóval ne keseregj, menni fog ez :), kitartás!

2016. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én nyelvészetet tanulok, és 4 idegen nyelvet beszélek. Én azt gondolom, hogy van nyelvérzék. De olyan nincs, hogy ne legyél képes megtanulni egy nyelvet.
2016. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval a világ összes nyelve közül bármelyiket meg tudod tanulni, ha azt emberek beszélik, hidd el.
2016. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!